بیگی نژاد مطرح کرد ؛

آمریکا از ابر قدرتی افتاده است

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: با عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی از سوی شورای امنیت علیه کشورمان ابهت آمریکا بیش از پیش دچار خدشه شد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ هادی بیگی نژاد به عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی از سوی شورای امنیت و پیام این مهم برای آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها متصور می‌شوند که هر حرفی را زدند دنیا باید به آن گوش دهد، اما این موضوع در میان کشورهای مختلف دچار خدشه شده است و اهمیت چندانی به صحبت‌های آمریکا نمی دهند.

هادی بیگی نژاد در ادامه افزود: آمریکا آن هیبت و ابهت گذشته خود را ندارد و برای اینکه این هیمنه مخدوش شده خود را ترمیم کند نیاز به انجام کارهایی از قبیل ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت داشته تا ما را با این کارشان مورد تحریم شدید قرار دهند در حالی که می‌دانستند اکثریت اعضا با تصویب قطعنامه مخالف هستند.

نماینده مردم ملایر به شکست هیمنه آمریکا اشاره و تاکید کرد: اگر آمریکایی‌ها پرونده ایران را به شورای امنیت نمی‌آوردند آن ابهت‌شان شکسته می‌شد ضمن اینکه با عدم تصویب قطعنامه از سوی شورای امنیت این هیمنه نیز شکسته‌تر شد.

این نماینده مردم در ادامه افزود: مردم ایران باید متوجه شوند که آمریکا از ابر قدرتی افتاده است و در حال حاضر واضح بوده که کشورهای دیگر نیز در مقابل ایالات متحده آمریکا عرض اندام می‌کنند و آنهایی هم که حتی در مقابلش تا حدودی ترس داشتند رفتاری ممتنع از خود نشان می‌دهند که این مسئله از معنا و مفهوم زیادی برخوردار است؛ پس ما باید مستحکم‌تر از گذشته در راه مقابله با آمریکا قدم برداریم.

بیگی‌نژاد تصریح کرد: ترامپ از روحیه متکبرانه‌ای برخوردار بوده؛ یعنی اگر کسی بخواهد آمریکا را بشناسد باید ترامپ را نماد آن قرار دهد؛ زیرا آمریکایی‌ها دیگران را به "هیچ" حساب می‌کنند و این در خلق و خوی آنها نهادینه شده است، اما باید متوجه شده باشند که دیگر حنای آنها در بین ملت‌ها رنگی ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امنیت، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها