اسماعیلی مطرح کرد؛

انزوای آمریکا در سطوح بین المللی

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس گفت: با خروج ترامپ از برجام دیگر نمی توان آمریکا را از اعضای این قرارداد به شمار آورد پس به همین دلیل آمریکایی ها نمی توانند مکانیسم ماشه را فعال کنند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ ولی اسماعیلی به طرح فعالسازی "مکانیسم ماشه" از سوی ترامپ اشاره کرد و گفت: ترامپ پس از اینکه با شکست مفتضحانه‌ای در خصوص عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی علیه کشورمان در شورای امنیت مواجه شد به انزوای آمریکا در سطوح بین‌المللی پی برده است.

ولی اسماعیلی در ادامه افزود: این احتمال می‌رفت که ترامپ پس از این شکست، مباحثی همچون فعالسازی مکانیسم ماشه را مطرح کند و البته با توجه به اینکه کشورهای عضو برجام در شورای امنیت به تصویب قطعنامه علیه کشورمان رای ممتنع داده‌اند آمریکا را در این مسیر نیز همراهی نمی‌کنند.

نماینده گرمی مغان با اشاره به اینکه آمریکا نمی‌تواند مکانیسم ماشه را فعال کند، تاکید کرد: آمریکا پس از خروج خود از برجام دیگر عضو برجام به شمار نمی‌رود که بخواهد مکانیسم ماشه را فعال کند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود: آمریکایی‌ها یکسری سناریوهایی را از قبیل عادی‌سازی روابط با اسرائیل برای کشورهای همسایه تدارک دیده‌اند تا با شکل‌گیری اینگونه مسائل به تضعیف ایران و محور مقاومت دامن زده باشند، اما این‌ها باید متوجه شده باشند که به هیچ نتیجه‌ای دست نخواهند یافت./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها