احمد علیرضابیگی مطرح کرد ؛

آمریکا با اصل جمهوری اسلامی ایران مخالف است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: آمریکا حق فعال سازی مکانیسم ماشه را علیه کشورمان ندارد زیرا سال ها پیش از برجام خارج شده بود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد علیرضابیگی به طرح مجدد فعالسازی مکانیسم ماشه از سوی ترامپ اشاره کرد و گفت: در حقیقت با عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی در شورای امنیت، آمریکا با یک شکست سنگینی مواجه شد و در حال حاضر نیز به دنبال راه‌های دیگری برای اعمال فشار به جمهوری اسلامی ایران است.

احمد علیرضابیگی در ادامه افزود: در واقع آمریکا نمی‌تواند مکانیسم ماشه را علیه کشورمان فعال کند؛ چرا که از برجام خارج شده در ضمن آمریکایی‌ها با آن خوی قلدرمآبی و زورگویی خود به هیچ قاعده و قوانین بین‌المللی پابند نیست و ساز وکارها را زیر پا می‌گذارد.
وی  به افرادی که بر تدوام ماندن در برجام اصرار می‌ورزند، اشاره و تاکید کرد: افرادی که بر طبل برجام می‌کوبند باید پاسخگو باشند که چگونه این همه فرصت از دست رفته کشور را می‌توانند جبران کنند.

نماینده مردم تبریز در ادامه افزود: آمریکا با اصل جمهوری اسلامی ایران مخالف است و هیچ‌گاه به دنبال تامین منافع کشورمان نبوده؛ بنابراین تنها راه پیشرفت کشور تکیه بر ظرفیت های داخلی بوده و از همه مهم‌تر هم اینکه دولت دیگر باید چشم خود را از غرب دور کند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی