جمیری مطرح کرد ؛

شورای امنیت تلاش انتخاباتی دولت مستأصل ترامپ را بی جواب گذاشت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها با خالی کردن پشت آمریکا به کاخ سفید فهماندند که دیگر دوران یکه تازی آمریکا بر سازمان های بین المللی به پایان رسیده است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ عبدالکریم جمیری   با اشاره به شکست آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، گفت: شکست آمریکا در شورای امنیت نشان داد که ما می‌توانیم با یک راهبرد بلندمدت و ارتباط با کشورهای همسو ، امور کشور را پیش ببریم و همچنین لازم است که به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودمان و منطقه توجه کنیم .

وی  با اشاره به رای ممتنع کشورهای اروپایی به پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، افزود: مهمترین نکته این رویداد، عدم همراهی کشورهای اروپایی با آمریکا علیه ایران بود که پیام روشنی به تندروی‌ها و یکجانبه گرایی دولت ترامپ علیه ایران داشت.

دستگاه دیپلماسی اقدامات عاجل و بازدارنده را در مقابل آمریکا صورت دهد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع تهدید آمریکا به مکانیسم ماشه ، مطرح کرد: حماقت و وقاحت ترامپ زمانی آشکار می شود که با وجود خروج از توافقنامه هسته ای، تهدید می کند که با استفاده از بندهای ذکر شده در برجام، (مکانیسم ماشه) تحریم ها را باز می گرداند. واقعا ترامپ چگونه می خواهد از مفاد توافقنامه ای علیه تهران استفاده کند که دو سال پیش از آن خارج شده بود؟!

شورای امنیت تلاش انتخاباتی دولت مستأصل ترامپ را بی جواب گذاشت

نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلسبا بیان اینکه شورای امنیت تلاش انتخاباتی دولت مستأصل ترامپ را بی جواب گذاشت،ادامه داد: اعضای شورای امنیت به خوبی شاهد ظلم‌های گسترده آمریکا در کشورهایی چون عراق، سوریه و لبنان بودند و می‌دانند دفاع کشورهایی چون عربستان از سیاست‌های آمریکا به نفع مردم و امنیت منطقه نیست.

جمیری با بیان اینکه آمریکا با شکست در شورای امنیت منزوی تر از گذشته شد، مطرح کرد: دوران یکجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل به پایان رسیده است و این اتفاق نشان داد که نظام‌های سلطه‌گر به ویژه آمریکا باید بدانند که بهتر است سلطه‌گری و یکجانبه‌گرایی خود را کنار بگذارند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اروپا با خالی کردن پشت آمریکا در این حوزه به کاخ سفید فهماند که دیگر دورانی که آمریکا یکه تازانه بر سازمان ملل و جهان حکمرانی می کرد ،تمام شده است ./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی