دهنوی مطرح کرد ؛

تامین برق واحدهای تولیدی باید در اولویت قرار گیرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: از آنجایی که صادرات لوازم خانگی برای کشور ارزش افزوده به همراه دارد، باید از آن حمایت کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس صبح امروز (شنبه اول شهریورماه) از شرکت صنایع امرسان بازدید کردند و در جریان آخرین وضعیت این گروه صنعتی و مشکلات آن قرار گرفتند.

گفتنی است در این بازدید نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ضمن بازدید از خطوط تولید، در جریان میزان داخلی سازی قطعات، نحوه ارائه خدمات پس از فروش و فرآیند تولید نیز قرار گرفتند.

دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس در نشستی با مدیران شرکت صنایع امرسان، با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت لوازم خانگی تولید داخل، گفت: از آنجایی که صادرات لوازم خانگی برای کشور ارزش افزوده به همراه دارد، باید از آن حمایت کرد. این در حالی است که صادرات برخی محصولات و مواد اولیه به معنای صادرات ثروت کشور است زیرا ارزش افزوده ای برای کشور ندارد.

دهنوی افزود: بهتر است برای تسهیل و توسعه صادرات سایت هایی در کشورهای هدف احداث شود که مونتاژ لوازم خانگی در همان کشور صورت گیرد در این صورت فرایند تعرفه‌گذاری مزاحمتی برای صادرات ایجاد نمی‌کند.

تامین برق واحدهای تولیدی باید در اولویت قرار گیرد

عضو هیات رئیسه مجلس پس از استماع گزارش مدیران شرکت صنایع امرسان با محسن صالحی نیا رئیس سازمان شهرک های صنعتی تماس گرفته و خواستار رفع مشکل قطعی برق در دو روز یکشنبه و سه شنبه هر هفته در شهرک عباس آباد شد. بنابراین مقرر شد جلسه ای با دستور کار رفع مشکل قطعی برق شرکت صنایع امرسان و شهرک صنعتی عباس آباد با حضور مدیرعامل توانیر، رئیس شهرک‌های صنعتی ، وزیر نیرو و معاونان وی در هفته جاری برگزار شود.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم در این تماس تلفنی، گفت: قطعی برق در دو روز طی یک هفته منجر به افزایش ضایعات و بالا رفتن هزینه تولید می شود. در حال حاضر باید تامین برق واحدهای تولیدی در اولویت قرار گیرد.

همچنین دهنوی به منظور رفع مشکل قطعی برق شهرک صنعتی عباس آباد با رضا انجم شعاع معاون وزیر نیرو نیز تماس گرفت تا تمهیدات لازم برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود.

دهنوی در این دیدار قول مساعد داد تا با پیگیری های جدی مسئله ترخیص ماشین آلات مورد نیاز این شرکت برای توسعه واحد تولید حل کند. شرکت صنایع امرسان درصدد راه اندازی خط تولید کولر گازی است و برای تحقق این امر باید زمینه ترخیص ماشین آلات مورد نیاز برای تولید انبوه تامین شود.

تامین مواد پتروشیمی، فولاد، تخصیص ارز، تامین تسهیلات و ترخیص قطعات موردنیاز مشکلات امرسان

براساس این گزارش مدیران شرکت صنایع امرسان در این نشست تامین مواد پتروشیمی، فولاد، تخصیص ارز، تامین تسهیلات و ترخیص قطعات مورد نیاز برای واردات را از جمله مشکلات این گروه صنعتی دانستند.

مدیر شرکت صنایع امرسان با اشاره به مشکل قطعی برق در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته گفت: این قطعی برق منجر شده که ناچار شویم در برخی هفته ها یک روز کاری را تعطیل کرده و خطوط تولید را جمعه ها فعال کنیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید، بحران برق، برق، برق رسانی