نوروزی:

اقدامی در راستای ضد تولید داخلی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: واردات برنج در فصل برداشت اقدامی ضد تولید است و در سال جهش تولید باید در جهت حمایت از شالی کاران، خصوصا در استان های شمالی گام برداریم.

خانه ملت؛ رحمت‌الله نوروزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص تاخیر یک ماهه ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، گفت: در سال جهش تولید باید در جهت حمایت از شالی‌کاران، خصوصا کشاورزان استان‌های شمالی گام برداریم.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هزینه‌های تولید و سختی کشت برنج بسیار زیاد است و نباید به واسطه واردات در فصل برداشت محصول روی دست کشاورزان باقی بماند، ادامه داد: در کشور بهترین و با کیفیت‌ترین ارقام برنج شامل دم‌سیاه، عسکری، طارم و فجر کشت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت نباید در سال جهش تولید اقدام ضد تولید انجام دهد، عنوان کرد: مسئولین باید حمایت از کشاورزان را مدنظر قراردهند و در صورت وجود کمبود در بازار اقدام به واردات محصول برنج کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فاصله زمانی خردادماه تا آبان ماه واردات برنج نباید صورت بگیرد، تصریح کرد: کشاورزی در کشور ما علی رغم سایر کشورها مکانیزه نیست و به صورت سنتی انجام می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده