بابایی کارنامی:

مجلس رفع اشکالات طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان را پیگیری می کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجلس باید در جریان اشکالات روند اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گیرد، تاکیدکرد که این کمیسیون هر اعتراضی پیرامون این موضوع را حتی اگر یک کارگر باشد به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

خانه ملت؛ علی بابایی  در مورد اعتراض جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی پیرامون نحوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق این قشر که معتقدند ناعادلانه و متفاوت با سایر بازنشستگان بوده است، گفت: معدل افزایش حقوق ناشی از اجرای این طرح به گونه‌ای است که باید حداقل یک میلیون تومان به حقوق هر کدام از بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شده باشد، ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه شود که منابع تخصیص‌یافته به این بخش محدود است و ممکن است پاسخگوی انتظارات آنها نباشد.

اشکالات فراوانی در شیوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان وجود دارد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اشکالات فراوانی نیز در شیوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان وجود داشته و دارد، از سوی دیگر برخی مسئولان مربوطه در مورد مشاغل سخت و زیان‌آور اختلاف‌ نظرهایی پیرامون سوابق میزان پرداخت بیمه‌ای دارند و تعدادی از بازنشستگان نیز با توجه به پرداخت چهار درصدی که برای خود داشتند، انتظاراتی دارند که به حق هم هست، اما سازمان تامین اجتماعی هم در این مورد استدلال خاص خود را دارد.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم نحوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌تواند با ضعف‌هایی همراه بوده باشد، اما هنوز به طور دقیق اطلاع نداریم که اشکال این کار به کجا برمی‌گردد، و این در حالی است که زمانی می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم که به طور کامل در جریان مشکل قرار بگیریم.

نمایندگان مجلس در پیگیری مطالبات کارگران مصمم هستند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: ما به عنوان نماینده موظف هستیم که چنانچه شکایتی در این مورد وجود داشته باشد از حقوق کارگران دفاع کنیم و قطعا مطالبات این قشر را ولو یک اعتراض هم که مطرح باشد از طریق کمیسیون پیگیری می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این کمیسیون اعتراض‌های مطرح شده پیرامون نحوه اجرای طرح همسان‌‎سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را از طریق روسای این سازمان و سایر مسئولان مربوطه پیگیری می‌کند و اگر اشکالی در این مورد وجود داشت از دستگاه‌های مربوطه می‌خواهیم که برای رفع آن اقدام کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده