رضوانی مطرح کرد ؛

عدم اعتماد به اروپایی ها در مسائل گوناگون

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس گفت: مواضع اروپایی ها در قبال جمهوری اسلامی ایران دو پهلو و مشکوک بوده و در همین بیانیه اخیر آنها که مخالفت شان را نسبت به فعالسازی مکانیسم ماشه اعلام کردند مشخص است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ غلامحسین رضوانی به عدم اعتماد به اروپایی‌ها در مسائل گوناگون اشاره کرد و گفت: آنچه که مسلم بوده این است که اروپایی‌ها به تعهدات خود در برجام پایبند نبودند ضمن اینکه نسبت دشمنی‌شان با ایران هم هیچگونه تفاوتی با آمریکا ندارد.

غلامحسین رضوانی در ادامه افزود: نگاهی که اروپایی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند بدبینانه است و به ما به دید یک دشمن نگاه می‌اندازند؛ بنابراین باید نگاه ما هم به آنها همچون خودشان باشد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تاکید کرد: آقایانی که مذاکره با اروپایی‌ها و آمریکا را شکل دادند هم اعتراف کردند که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند پس باید مشخص شود که هدف صحبت ها و مواضع دوپهلو این‌ها در قبال ایران چیست؟

این نماینده مردم در مجلس به مواضع مشکوک اروپایی‌ها در قبال ایران اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر اروپایی‌ها مخالف استفاده آمریکا از مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی هستند، اما در بخشی هم می‌گویند مخالف مولفه‌های قدرت ایران بوده‌اند؛ اگرچه مکانیسم ماشه برای آمریکا وجود ندارد که این‌ها بخواهند مخالف فعالسازی آن باشند، چرا که آمریکا از برجام خارج شده است.

رضوانی در ادامه افزود: اما در عین حال با مواضع دو پهلو که درباره این موضوع گرفتند به نوعی یکی به نعل زدند و یکی به میخ! و از طرفی هم بهانه به دست کسانی می دهند که در داخل مرتب بر طبل مذاکره با غرب می‌کوبند که ببینید رفتار اروپایی‌ها با آمریکا متفاوت بوده و از سویی هم هیچ کار خاصی برای ما انجام نمی‌دهند و البته هم که نخواهند داد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تصریح کرد: به فرض اینکه اروپایی‌ها با فعالسازی مکانیسم ماشه هم موافقت کنند؛ قطعا آمریکا هیچ‌گونه نفعی در این موضوع نخواهد داشت؛ بنابراین مواضع اروپایی‌ها کاملا مشکوک و منطبق بر مواضع آمریکایی‌هاست./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها