آزادیخواه مطرح کرد ؛

تعیین قیمت گندم در سال زراعی جدید

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: دولت هزینه حمل گندم تا محل تحویل را پرداخت نمی کند و این موضوع تا حدودی بر کاهش انگیزه کشاورزان برای تحویل محصول خود به سیلوها اثرگذار بوده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ احد آزادی‌خواه در خصوص میزان خرید تضمینی گندم و تعیین قیمت این محصول در سال زراعی جدید، گفت: میزان برداشت گندم به عنوان یک محصول استراتژیک برای کشور تا کنون قابل قبول بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته دولت هزینه حمل گندم تا سیلو را پرداخت می‌کرد، ادامه داد: متاسفانه در سال جاری دولت هزینه حمل گندم تا محل تحویل را پرداخت نمی‌کند و این موضوع تا حدودی بر کاهش انگیزه کشاورزان برای تحویل محصول خود به سیلوها اثرگذار بوده است.

وی  با تاکید بر اینکه در بسیاری از محل‌های تحویل گندم در زمینه کیل گیری و افت‌زنی به کشاورزان سخت گرفته می‌شود، عنوان کرد: باید هزینه‌‎های تولید گندم کشاورزان کاهش داده شود تا کشت این محصول صرفه اقتصادی داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت گندم با احتساب هزینه تولید و رعایت استانداردهای لازم حدودا 5 هزار تومان است، گفت: قیمت خرید گندم وارداتی با استفاده از ارز نیمایی بسیار بالاتر از 5 هزار تومان است، اما این محصول استراتژیک با قیمت حدودا 2 هزار 700 تومان خریداری می‌شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، کشت گندم