آزادی خواه مطرح کرد ؛

ضرورت یارانه تامین نهاده ها دامداران

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ احد آزادی‌خواه در خصوص قیمت شیر خریداری شده از دامداران، گفت: در حال حاضر شیر با قیمت بسیار پایین از دامداران خریداری می‌شود در حالی که شیر خریداری شده از دامداران دارای درصد چربی بالایی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چربی شیر خریداری شده از دامدارها توسط شرکت‌های لبنی گرفته می‌شود، عنوان کرد: شرکت‌های لبنی علی رغم خرید شیر خام با درصد چربی بالا با قیمت بسیار پایین و تولید محصولات فراوان از آن، شیر پاستوریزه را با قیمت بالایی به بازار عرضه می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در قالب جلسات کارشناسی با حضور وزارت جهاد کشاورزی، دامداران و شرکت‌های لبنی بخش خصوصی به برنامه واحد دست پیدا کنیم، ادامه داد: در زمینه لبنیات و تعیین قیمت آن در بازار خلاء تصمیم‌گیری و گفتمان واحد احساس می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دامداران با وجود کمبود نهاده‌ها در شرایط سختی اقدام به تولید شیر و گوشت می‌کنند، عنوان کرد: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، صنایع لبنی، فرآورده های لبنی، قیمت لبنیات، قیمت محصولات لبنی