اکبری تالارپشتی مطرح کرد ؛

استفاده از ظرفیت مرکز پژوهش ها برای تدوین طرح دپیلماسی اقتصادی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس جزئیات طرح دیپلماسی اقتصادی را تشریح کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ عزت الله اکبری تالارپشتی در تشریح طرح دپیلماسی اقتصادی، گفت: از آنجایی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می‌برد، باید نظام اقتصادی آرایش جنگ بگیرد؛ در حال حاضر حدود 120 سفارت و 20 نمایندگی در سایر کشورها داریم که باید از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

اکبری  افزود: در صورتی که بتوان در هر یک از 140 کشور مذکور یک میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرده و برای کالاهای ایرانی بازاریابی کرد، نیاز کشور به درآمدهای نفتی از بین خواهد رفت.

استفاده از ظرفیت مرکز پژوهش ها برای تدوین طرح دپیلماسی اقتصادی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح دیپلماسی اقتصادی از نظر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز استفاده شده است، اضافه کرد: رویکرد سفارتخانه‌ها در حوزه اقتصادی باید تغییر کند و افرادی به عنوان سفیر برای این حوزه انتخاب شوند که تجربه حضور در حوزه اقتصادی و دانش لازم برای مراودات اقتصادی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه می توان از ظرفیت بخش خصوصی برای تقویت دیپلماسی اقتصادی استفاده کرد، ادامه داد: شرکت‌های ایرانی و ایرانیان خارج از کشور می توانند بستر لازم برای بازاریابی کالاهای ایرانی را فراهم کنند اما به دلیل برخی نظامات حاکم بر دستگاه های اجرایی امکان تحقق این مهم وجود ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، استقلال اقتصادی، تقویت دیپلماسی، نخبگان، نخبگان ایرانی