ساداتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی مطرح کرد ؛

تمدید طرح تنفس جنگل

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: طرح تنفس جنگل برای یک دوره دیگر در برنامه هفتم توسعه تمدید میشود.

خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ سید جواد ساداتی نژاد در تشریح نشست بعد از ظهر روز  دو‌شنبه ( 3 شهریورماه) کمیسیون، گفت: امروز چهارمین نشست بررسی زراعت چوب و واردات چوب با پوست به منظور مصرف صنایع برگزار شد.

وی  با اشاره به اینکه در نشست امروز اساتید دانشگاهی نگاه علمی خود را در خصوص زراعت و واردات چوب ارائه کردند، ادامه داد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون کشاورزی از زراعت چوب و فعالیت سازمان جنگل‌ها حمایت و آمایش گونه‌های مختلف مدنظر قرار گرفته و صنایع چوبی از سرشاخه‌های درختان و ضایعات چوبی استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مقرر شد طرح تنفس جنگل برای یک دوره دیگر در برنامه هفتم توسعه تمدید شود، عنوان کرد: در حوزه واردات چوب مقرر شد با استفاده از فناوری های جدید که در جلسه ارائه شد واردات از طریق مبادی بندری با فاصله مناسب و یا با استفاده از ضدعفونی کردن محموله‌های وارداتی در درون کشتی صورت بگیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامیدر پایان، گفت: همچنین در این نشست مقرر شد شورای سیاست‌گذاری زراعت چوب در سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تشکیل شود.

پایان پیام
کلید واژه‌ها

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، جنگل، جنگل ها