آزادیخواه مطرح کرد ؛

به ظرفیت ها و توانمندی ها خودمان در درون کشور تکیه کنیم

نماینده مردم ملایر می گوید برخی ها در داخل کشور اعتقادی به ظرفیت های داخلی ندارند و همیشه نگاهشان به غرب بوده تا از این طریق شاید بتوانند وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشند و متاسفانه وجود همین تفکر نیز باعث آسیب های جدی به کشور شده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛  حد آزادیخواه به بخشی از سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اعضای هئیت دولت مبنی بر اینکه« اقتصاد را معطل تحولات خارجی نکنید» اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی‌ها در داخل برای بهبود وضعیت اقتصادی نگاهشان به تحولات در کاخ سفید و انتخابات آمریکاست و در واقع به دنبال رویدادهای فرامنطقه‌ای هستند تا ببینند در آینده مذاکراتمان با کشورهای دیگر چگونه خواهد شد و یا اینکه تحریم‌ها لغو می‌شوند و یا بازخواهند گشت که از این طریق اقتصاد را بهبود ببخشند.

احد آزادیخواه در ادامه افزود: موضع داخلی برخی از سیاسون منفعلانه بوده و در انتظار این هستند که شاید غربی‌ها برای اقتصادمان کاری انجام دهند و این نوع اقتصاد، اقتصادی مرتبط بوده و طبیعتا این اقتصاد هیچ‌گاه به سرانجام نخواهد رسید؛ چرا که عنان پیشرفت اصول اقتصاد در دست ما نیست؛ زیرا تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز دیگران هستند و ما هم مجری خواهیم بود و این مسئله نیز آسیب‌های جدی را به کشورمان وارد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه باید برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور نگاه خود را به درون معطوف داشت، تاکید کرد: باید به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها خودمان در درون کشور تکیه کنیم و از همین پتانسیل‌های موجود اقتصاد را رونق بدهیم و قطعا این مهم کشور را از لحاظ اقتصادی به سرانجام خواهد رساند.

نماینده مردم ملایر در ادامه افزود: ما در حوزه گاز، نفت، انرژی و منابع طبیعی از شرایط بسیار مناسب و مطلوبی برخوردار هستیم و می‌توانیم با وجود چنین معادن طبیعی در یک مدت زمان کوتاه به دستاوردهای مهمی برسیم.

آزادیخواه تصریح کرد: همانگونه که انقلاب ما انقلابی مستقل و منحصر به فرد بوده؛ بنابراین باید از ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نیز از استقلال کافی برخوردار باشیم، اما متاسفانه هرچه از زمان شکل‌گیری انقلاب می‌گذرد جریاناتی در داخل می‌خواهند این اتفاق نیفتد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آینده تحریم های اقتصادی در اقتصاد جهانی، اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای اقتصادی با سرعت بیشتری، اخبار برگزیده