مظلومی مطرح کرد ؛

هدف عمده و اساسی در امر به معروف

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس با بیان اینکه هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر است، گفت: برای نیل به این هدف به نظر می رسد که باید به دنبال بهترین و مؤثرترین راهکارها و شیوه های عملی بود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدطلا مظلومی نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

«الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَآتَوُا الزَّکاةَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ»

ایام شهادت جانگداز پرچم‌دار نهضت قیام علیه ظلم و استکبار حضرت اباعبدالحسین (ع) را به امام زمان(عج)، نائب امام عصر و آحاد آزادگان عالم تسلیت عرض می کنم.

حضرت سیدالشهدا (ع) آموزگار امر به ‌معروف و نهی از منکر است. امر به‌ معروف و نهی از منکر ابراز عشق به خداوند متعال، عشق به مردم و به خود است.

با توجه به فلسفه خلقت انسان که طبق بیان قرآن کریم عبودیت و بندگی است و از طرفی وجه تمایز انسان با سایر موجودات به ناطق و عاقل بودن انسان و حرکت او به سوی کمال می باشد، اهمیت و جایگاه این دو فریضه الهی، یعنی امر به معروف و نهی از منکر بیشتر تبیین و روشن می شود و این دو فریضه جزء ضروریاتی است که در جهت نیل به کمال برای هر انسانی ضرورت پیدا می کند.

هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر است. برای نیل به این هدف به نظر می رسد که باید به دنبال بهترین و مؤثرترین راهکارها و شیوه های عملی بود و اباعبدالله الحسین(ع) در بالاترین و عالی ترین از شیوه اجرای این دو فریضه، جان خود و عزیزترین نزدیکان شان را برای احیای اسلام فدا فرمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در این ماه از خداوند متعال می‌خواهم توفیق اجرای صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به همه ما عنایت فرماید./
پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، امر به معروف، امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف و نهی ازمنکر