دهنوی مطرح کرد ؛

سرمایه گذاری در حوزه اکتشاف معادن جدید

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید براساس برآوردهای انجام گرفته مشکل خاصی در تولید فولاد وجود ندارد و کمبود و نقص موجود ناشی از توزیع است.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ محسن دهنوی پس از بازدید از بخش های مختلف فولاد مبارکه سپاهان، گفت: امروز در اکوسیستم صنعت فولاد کشور، فولاد مبارکه سپاهان مهم ترین تولید کننده بوده و این مجموعه بزرگترین دستاورد صنعتی انقلاب اسلامی است. طی سال گذشته مسئله تامین فولاد و محصولات فولادی برای صنایع و مصرف کنندگان خرد یکی از مسائل و دغدغه های کشور بود که براساس برآوردهای اولیه انجام شده، مشخص شد در تولید مشکل خاصی نداریم و چنانچه کمبود و نقصی وجود دارد در توزیع است. زیرساخت توزیع کشور مناسب نیست و همین باعث شده برای مردم مشکلاتی ایجاد شود.

دهنوی افزود: اگر ظرفیت های جدیدی که در توسعه فولادمبارکه پیش بینی شده به بهره برداری برسد و به چرخه تولید کشور اضافه شود، حتی امکان صادرات این محصولات را نیز داریم. این امر هم به لحاظ کمک به کشورهای منطقه و هم به لحاظ ایجاد قدرت نرم برای کشور و تحریم ناپذیری اقدام مهمی به شمار می آید.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بروز مشکلاتی در زمینه اکتشافات معادن تصریح کرد: در حوزه اکتشاف معادن و سیاست گذاری مدیریت منابع اشکالاتی وجود دارد. یکی از مهم ترین اشکالات عدم توجه کافی به اکتشافات جدید است. منابع در حال بهره برداری تا زمان مشخصی نیازها را تامین می کند و این نشان می دهد که باید در سالهای آینده سرمایه گذاری زیادی در حوزه اکتشاف معادن جدید انجام دهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: مجموعه های تولید کننده فولاد نباید به هیچ وجه دغدغه تامین مواد اولیه داشته باشند. همچنین مجموعه های معدنی هم نباید در حوزه های فولاد ورود کنند ولی متاسفانه الان شاهد هستیم که این مجموعه ها در حوزه های غیر تخصصی خود نیز حضور دارند. وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به عنوان متولی، این موضوع را مدیریت کرده تا هر مجموعه در جایگاه خود به فعالیت ادامه دهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، شرکت فولاد، صنعت فولاد، فولاد