مقتدایی خوراسگانی مطرح کرد ؛

تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکا در سراشیبی انزوا قرار گرفته است، گفت: ترامپ دنبال تحقق اهداف خود از طریق شورای امنیت و حفظ جایگاش در کاخ سفید است اما قدرت اعمال نفوذ بر ایران را ندارد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ عباس مقتدایی خوراسگانی در خصوص تلاش دولت آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: ترامپ سال های گذشته به خصوص در ماه های اخیر روند یک جانبه گرایی دولتی آمریکا را در بالاترین سطح دنبال می کند البته تلاش امروز آمریکا برای کشاندن موضوع ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد بیش از آنکه یک قصد و نیت برای اعمال فشار بر کشورمان باشد، یک نیاز داخلی ترامپ است که تا در نتیجه آن بتواند لابی صهیونیست را متقاعد کند که حضور ترامپ در کاخ سفید به نفع صهیونیست ها است.

وی  افزود: دولت ترامپ این موضوع را در توافق با امارات و روابط با رژیم غاصب صهیونیست دنبال کرده است. آمریکا به عنوان یک بُرد داخلی و یک حرکت انتحاری در برابر پیشرفت‌های مهم و دستاوردهای ایران نیازمند آن است که شوکی ایجاد کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا در تلاش است اهداف خود را از طریق شورای امنیت محقق سازد. کاری که دقیقا بر خلاف خواست کشورهای قدرتمند جهان است. چین و روسیه و حتی کشورهای اروپایی با یک جانبه گرایی و رویکرد یکجانبه گرایی آمریکا مخالف هستند. لذا کاملا مشخص است که تلاش آمریکا برای محکوم کردن ایران، سوء استفاده از سازمان های بین المللی است، لذا سوء استفاده از شورای امنیت باید شکل گیرد تا آمریکا موفق شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این شرایط به نظر می‌رسد که دیپلماسی ایران از قوت لازم برخوردار است و شرایط دنیای امروز، شرایط انزوای آمریکا است و نمونه اخیر آن قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحات بود که رأی نیاورد و نشان داد که آمریکا در سراشیبی انزوا قرار گرفته است.

وی معتقد است: دیپلماسی آمریکایی، قلدری و سوء استفاده از ابزارهای بین المللی و رسانه های بین المللی است و دیپلماسی ایران منطبق با منطق، استدلال و استقلال ایران است. بنابراین بر اساس مواد 36و 37 برجام آمریکا عضو مشارکت کننده در برجام نیست که به دنبال استفاده از مکانیسم ماشه باشد زیرا مکانیسم ماشه یک موضوع درون قرارداد و مربوط به طرفین قرار داد است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم تاکید کرد: آمریکا عضو برجام نیست و قدرت اعمال نفوذ بر جمهوری اسلامی ایران را ندارد. ایران مقتدرانه در شورای امنیت استدال است و آمریکا زور مدارانه از شورای امنیت بهره می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها