قادری مطرح کرد ؛

حرکت گام به گام مجلس با قانون در کشور

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس گفت: اکنون با وجود مشکلات اقتصادی بهترین زمان برای بهره برداری از دارایی های غیرمولد دولت است، مسئولان دستگاه ها اراده ای برای اجرای قوانین نداشته و بعضا سلیقه ای عمل می کنند که این موضوع در بحث مولدسازی دارایی ها هم صدق می کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری نماینده مردم شیراز با اشاره به لزوم اصلاح قانون مولدسازی دارایی‌های دولت برای انجام اصلاح ساختار بودجه گفت: دولت تاکنون اراده جدی برای استفاده از دارایی‌های غیرمولد خود نداشته مانند بخشی از اموال دستگاه‌ها که بدون استفاده باقی مانده است.

وی  ادامه داد: اموال دولت باید تبدیل به دارایی‌های مولد شده و در بودجه برای تکمیل زیرساخت‌ها و افزایش تولید سرمایه‌گذاری و هزینه شود.

عضو کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس با بیان اینکه اکنون به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها بهترین زمان برای بهره‌برداری از دارایی‌های غیرمولد دولت است، اظهار کرد: قانون در حوزه‌های مختلف وجود دارد اما بسیاری از آنها قوانین با کارکرد موثری نبوده و یا مسئولان دستگاه‌ها اراده‌ای برای اجرای آن قوانین نداشته و بعضا سلیقه‌ای عمل می‌کنند که این موضوع در بحث مولدسازی دارایی‌های دولت هم صدق می‌کند.

*حرکت گام به گام مجلس با قانون در کشور

وی ضمن تاکید براینکه در این راستا ما در کمیته اصلاح ساختار بودجه به دنبال چرایی عدم اجرای قوانین مربوط به حوزه بودجه‌ریزی کشور هستیم، بیان کرد: مجلس یازدهم بحث اجرایی‌سازی قانون را مطرح و در دستور کار خود قرار داده است، این موضوع یعنی مجلس گام به گام از زمان ابلاغ یک قانون تا اجرا و نحوه اجرای آن رصد کامل داشته باشد.

قادری  تاکید کرد: مجلس وظیفه وضع قانون و نظارت بر اجرای آن را برعهده دارد، اما موضوع مهمتر آن است که چرا یک قانون توسط دولتمردان اجرا نمی‌شود، اگر اشکال در نوع قانونگذاری، تناقض آن با دیگر قوانین و یا سوءاستفاده کارگزار از مغایرت‌هاست، باید اصلاح شود البته کمیسیون‌های تخصصی پارلمان بسته به حوزه کاری خود این اقدام را آغاز کرده‌اند./

پایان پیام

برچسب ها

اجرای قانون، احکام قانونی، اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه