طغیانی مطرح کرد ؛

طرح مالیات بر خانه های خالی تعیین تکلیف می شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، از تعیین تکلیف "طرح مالیات بر خانه های خالی" و بررسی جزئیات "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" به عنوان اولویت های کاری کمیسیون متبوعش در هفته های پیش رو خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی طغیانی به اولویت‌های کاری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در 4 هفته کاری پیش‌رو اشاره کرد و گفت: از آنجا که ابهامات "طرح مالیات بر خانه‌های خالی" در شورای نگهبان رفع شده است، هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس تعیین تکلیف و تصویب خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هفته آتی کمیسیون اقتصادی "طرح ارتقای حکمرانی در حوزه ریال" را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد، توضیح داد: این طرح که مکمل "قانون مبارزه با پول شویی" است تیرماه سال جاری در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده است و درصورت تصویب به عنوان زیرساخت طرح‌های مالیاتی در کشور به شمار خواهد رفت.

به گفته وی "حکمرانی ریال" به معنای کنترل بیشتر بانک مرکزی بر گردش ریال در کشور و به نوعی مکمل قانون مبارزه با پول‌شویی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این طرح تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری مطرح شده است، افزود: بر این اساس دو حساب فوق باید از یکدیگر جدا شده و با گذاشن سقف برای حساب‌های شخصی، حساب‌های تجاری به سازمان امور مالیاتی متصل شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کلیات "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" نیز در کمیسیون متبوعش تصویب شده است، از بررسی جزئیات آن طی هفته‌های پیش‌رو خبر داد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، خانه های مسکونی، درآمدهای مالیاتی