حسین مالکی مطرح کرد ؛

آمریکا باعث انزوای خود در جامعه بین الملل شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است در شرایطی که آمریکا باعث انزوای خود در جامعه بین الملل شده، بهترین فرصت پیش آمده تا دستگاه دیپلماسی با استفاده از این ظرفیت از حقوق ایران دفاع کند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره شکست مفتضحانه آمریکا در تلاش واهی برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، گفت: بعد از شکست آمریکا در نشست اولیه و موضوع پیش نویس مکانیسم ماشه، این استنباط به وجود آمد که در پروژه خود به هیچ عنوان به توفیقی دست نمی یابند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه بر اساس ماده 11 و 12 برجام امکان طرح پیشنهادی مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی از سوی آمریکا امکان پذیر نبود، اظهار داشت: رئیس شورای امنیت نباید اجازه طرح چنین پیشنهادی را می داد اما به دلیل نفوذ آمریکا، مطرح شد و در نهایت تمام تلاش های این کشور علیه ایران بی نتیجه ماند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامیافزود: از اقدامات حقوق بشری تا طرح پیش نویس قطعنامه ای علیه ایران و مکانیسم ماشه در راستای یک هدف یعنی تلاش ترامپ برای پیروزی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا است که البته با شکست مواجه شده و طبق آمار روز به روز از استقبال ملت آمریکا از ریاست جمهوری مجدد وی کاسته می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه انزوای کنونی آمریکا، طی قرن اخیر در دنیا را بی سابقه دانست و افزود: اکنون بهترین فرصت برای جمهوری اسلامی است تا دستگاه دیپلماسی از مبانی حقوقی استفاده کرده و در سازمان ملل و مجامع حقوقی با روشنگری، از حقوق ایران دفاع کند.

وی ادامه داد: همچنین لازم است فعالیت های هسته ای خود را ادامه داده و ضمن صیانت از اقدامات صلح آمیز خود، تکنولوژی هسته ای را گسترش دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر بازنگری نسبت به کشورهایی که با آنها روابط داریم، خاطرنشان کرد: اروپایی ها طبق قول خود در توافقنامه عمل نکرده اند لذا زمان آن فرا رسیده که برای برقراری روابط اقتصادی نگاه ویژه تری نسبت به دوستان خود به خصوص کشورهای همسایه و منطقه داشته باشیم./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، توافق جامع هسته ای، حقوق بشر، سلاح هسته ای