عمویی مطرح کرد ؛

موضوع فلسطین همچنان مسأله اول ملت مسلمان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تنها اثر اقدام خائنانه اماراتی ها در عادی سازی روابط با رژیم جعلی اسرائیل را منفور شدن سران این کشور میان کشورهای جهان اسلام دانست و تاکید کرد: امارات به دنبال خوش خدمتی به ترامپ بود غافل از اینکه مسائل آمریکایی ها بزرگ تر از آن است که امارات بتواند کاری آن ها انجام دهد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل عمویی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی   با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اقدام خائنانه امارات متحده عربی در علنی‌ کردن روابط خود با رژیم صهیونیستی، گفت: بیشترین اثر اقدام خائنانه اماراتی ها، منفور کردن خودشان میان کشورهای جهان اسلام بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه موضوع فلسطین همچنان مسأله اول ملت مسلمان منطقه، عنوان کرد: هرکس به اشغالگری رژیم صهیونیستی در بیت المقدس دامن زده و به آن مشروعیت دهد، خود را از چشم مسلمانان انداخته و عایدی برای آنها نخواهد داشت.

وی در ادامه عادی سازی روابط امارات و اسرائیل را طرحی سوخته از سوی دولت ترامپ و رژیم صهیونیستی دانست و افزود: اماراتی ها در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد خوش خدمتی برای ترامپ را داشتند غافل از اینکه مسائل ترامپ بزرگ تر از آن است که اماراتی ها بتوانند کاری برای او انجام دهند و صرفا خود را گرفتار آسیب‌ها و تبعات بعدی کردند.

عموئی اضافه کرد: امارات در صورت ادامه دادن این رفتار، دیگر جایگاه سابق خود میان مسلمانان را پیدا نخواهد کرد چرا که فلسطین همچنان موضوع اصلی برای مسلمانان خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: اقدام صهیونیست ها برای سوءاستفاده از وادادگی برخی حکام عرب، تأثیری در جایگاه قدس و سرزمین فلسطین در ذهن مسلمانان نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه امارات در شرایطی نیست که بتواند تغییر اساسی در تحولات منطقه ایجاد کند، خاطرنشان ساخت: این اقدام امارات صرفا یک بازی سیاسی برای خوش خدمتی به ترامپ و نتانیاهو بود و اثری جز بدنامی برای آنها ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا