خبر

مسیر شما: اخبار فرهنگیان باید به سواد رسانه ای و آموزش های نوین مجهز شوند
فرهنگیان باید به سواد رسانه ای و آموزش های نوین مجهز شوند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط کرونا نباید حتی یک نفر هم بازمانده از تحصیل داشته باشیم، گفت: آموزش های سنتی دیگر جواب گو نیست و اگر دقت نداشته باشیم، دانش آموز از ما جلوتر می رود.

 خبرگزاری خانه ملت؛  علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در سی‌وچهارمین اجلاس سراسری روسا و مدیران آموزش‌وپرورش کشور، با اشاره به 3 درخواست از رئیس‌جمهور، گفت: اخیرا طی نامه‌هایی جداگانه سه درخواست مهم از رئیس جمهور داشتیم که درخواست اول، ارائه‌ سیم‌کارت‌های کنترل‌ شده برای دانش‌آموزان است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: درخواست دوم نیز اینترنت رایگان برای دانش‌آموزان و درخواست سوم تهیه‌ تبلت برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل است و این دستگاه‌ها باید در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار بگیرد.

وی در خصوص همگام بودن مجلس با اجرای سند تحول بنیادین، گفت: مجلس در راستای اجرای این سند، گام‌های مهمی برخواهد داشت و جلسات تخصصی مجلس‌شواری اسلامی ادامه‌دار خواهد بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد عدالت آموزشی، گفت: با استفاده از شبکه‌ شاد، عدالت آموزشی رو به افزایش می‌رود و پوشش وسیع‌تری پیدا می‌کند.

منادی سفیدان تصریح کرد: آموزش‌وپرورش، در شرایط اضطراری با ارائه‌ آموزش در شبکه‌ شاد گام مهمی برداشت. ما باید سعی کنیم تا یک نفر بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

فرهنگیان باید به سواد رسانه‌ای و آموزش‌های نوین مجهز شوند

مادی سفیدان با بیان اینکه فرهنگیان باید به سواد رسانه‌ای و آموزش‌های نوین مجهز شوند، گفت: نباید از شبکه‌ شاد، تنها برای آموزش دانش آموزان استفاده کرد. آموزش باید تداوم پیدا کند تا بتوانیم خانواده‌ها را در مسیرهای مختلف آموزش دهیم. همچنین شبکه‌ی شاد در فرهنگ‌سازی کشور نقش مهمی دارد و درعین‌حال می‌تواند عدالت را نیز ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: آموزش‌های سنتی دیگر جواب‌گو نیست و اگر دقت نداشته باشیم، دانش‌آموز از ما جلوتر می‌رود. معلم آن‌قدر باید به موضوعات مسلط باشد؛ تا بتواند تمام سؤالات آن‌ها را پاسخ بدهد. از سوی دیگر فرهنگیان ما باید مجهز به سواد رسانه‌ای باشند و بدانند آموزش جدا از پرورش نیست.

تأمین مسکن فرهنگیان نیازمند کمک ویژه‌ دولت است

وی در خصوص اهمیت رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان، گفت: معلم باید تمام فکرش به سمت دانش‌آموزان باشد و نباید شاهد آن باشیم که معلم‌ها با وجود مشکلات مالی، مشغول به کار دوم باشند. همچنین در خصوص مسکن فرهنگیان، نیازمند کمک هیات دولت هستیم. نباید معلمی را داشته باشیم که مستأجر باشد و در این زمینه هم‌کارهای خوبی انجام‌گرفته است اما همچنان به کمک دولت نیازمندیم./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر