شریعتی نیاسر مطرح کرد ؛

توسعه فعالیت حزبی

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: جریان های سیاسی کشور باید برای توسعه فعالیت حزبی خودشان اقدام کنند و آن را مردمی تر کنند، زیرا قانون فعلی احزاب صرفا حداقل های فعالیت حزبی را تعیین کرده است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ مالک شریعتی نیاسر در خصوص جلسات کمیسیون ماده 10 احزاب در دوره جدید، اظهار داشت: برخی دستورکارهای کمیسیون ماده 10 احزاب از دوره قبل باقی مانده بود و در 2 جلسه اخیری که اعضای جدید کمیسیون ماده 10 احزاب تعیین شده‌اند، همان دستورکارهایی که از قبل باقی مانده بود در این کمیسیون بررسی شد.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون احزابی که در حال حاضر اجرا می‌شود، می‌توان فعالیت حزبی در کشور را بیشتر کرد یا خیر؟ بیان کرد: معیارهایی که قانون فعالیت احزاب تعیین کرده حداقلی است و برای اینکه فعالیت‌های حزبی حداکثری شود، باید جریان‌های سیاسی در این مسیر حرکت کنند، زیرا کمیسیون ماده 10 نمی‌تواند در این زمینه برای احزاب و مردم تعیین تکلیف کند.

مالک شریعتی نیاسر ضمن تایید اینکه در حال حاضر مردم اقبال زیادی به احزاب نشان نمی‌دهند، افزود: قاعدتا احزاب فعلی باید فعال‌تر شوند و مردمی‌تر عمل کنند و در این صورت طبیعتا فعالیت احزاب بیشتر می‌شود.

شریعتی نیاسر در پاسخ به این سوال که آیا احزاب فقط در انتخابات‌ها می‌آیند؟ گفت: هرچه احزاب در موضوعات مختلف مورد نظر مردم فعالیت بیشتری داشته باشند، استقبال بیشتری هم از سوی مردم را مشاهده خواهند کرد، اما این استقبال دو طرفه است و از بدنه فعال سیاسی جامعه نیز معمولا انتظار فعالیت بیشتری وجود دارد.

براساس گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در نشست علنی (یکشنبه، 12 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، "مالک شریعتی نیاسر" و "علی حدادی" را به عنوان اعضای مجلس در کمیسیون ماده 10 احزاب انتخاب کردند./

پایان پیام

 

برچسب ها

احزاب، احزاب سیاسی، اخبار برگزیده، فعالیت احزاب