سلیمی مطرح کرد ؛

اقدامات مداخله جویانه فرانسه در امورات داخلی لبنان

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: فرانسوی ها باید بدانند که دخالت در امورات داخلی لبنان هیچگونه ارتباطی به آنها ندارد؛ چرا که سرنوشت هر کشوری را می بایست مردم همان کشور رقم بزنند.

خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی به تحولات این روزهای لبنان و همچنین دخالت بی‌حد و حصر فرانسه در این کشور اشاره کرد و گفت: مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه تصور می‌کند می‌تواند برای بار دیگر گستره استعماری فرانسه را با حرف‌های بی‌ربط سیطره بدهد.

علیرضا سلیمی در ادامه افزود: زمانیکه فرانسه و عده‌ای از قدرت‌های اروپایی برخی از کشورها را به مستعمرگی خود درآورده بودند گذشته است و ای کاش مکرون تاریخ را مرور می‌کرد و به این مسئله پی می‌برد آن زمانی که لبنان تحت سلطه آنها بوده تا چه اندازه عقب مانده بود و اجازه پیشرفت را به مردم لبنان نمی‌دادند.

وی  به اقدامات مداخله‌ جویانه فرانسه در امورات داخلی لبنان اشاره و تاکید کرد: اقدام فرانسه دخالت آشکار در امورات داخلی لبنان است؛ آیا اگر مسئولان لبنان در رابطه با اتفاقاتی که در فرانسه می‌افتد دخالت می کردند فرانسوی‌ها این اقدام لبنانی‌ها را مداخله در امورات کشورشان نمی‌دانستند؟

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود: جای تعجب بوده کسانی که دم از فرهنگ، دانش و علم می‌زنند و خود را متمدن و پیشرفته می‌دانند تا این اندازه در فهم مسائل ابتدایی ناتوان باشند؛ لذا مکرون باید متوجه شده باشد از زمانی که لبنان استقلال پیدا کرده مردم این کشور نیز به یک آسودگی خاطر رسیدند.

نماینده مردم محلات تصریح کرد: دخالت اروپایی‌ها به ویژه فرانسه در امورات لبنان نشان می دهد که اتفاقات اخیر در این کشور منشا خارجی داشته و این‌ها تصور می‌کنند که با این اقدامات می‌توانند جبهه مقاومت را مورد آسیب قرار دهند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، امارات، رژیم صهونیستی، لبنان