طاهری مطرح کرد ؛

هدف اصلی آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی مطلوب برای توسعه کشور

نماینده مردم زنجان در مجلس هدف اصلی آموزش و پرورش را تربیت نیروی انسانی مطلوب برای توسعه کشور دانست.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در سی و چهارمین اجلاس روسای آموزش و پرورش که در استان زنجان با حضور مدیران آموزش و پرورش این استان برگزار شد؛ با اشاره به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب، که معلمی شغل انبیاست، افزود: معلمان باید با نگاه تمدنی در طول تاریخ، هدف از خلقت بشریت و جریان حق و باطل توجه داشته باشند که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این نماینده مجلس با اشاره به این که انبیا دلسوزانه در راه هدایت بندگان گام بر می داشتند، ادامه داد: شناخت ابعاد و ویژگی های انبیا به خصوص ویژگی دلسوز بودن آنان برای قشر فرهنگی بسیار مهم است.

طاهری با اشاره به سند آموزش و پرورش، افزود: تدوین سندها اقدامی خوب محسوب می شود اما باید دید تا چه میزان نسبت به مطالعه دقیق و عملیاتی شدن آن اقدام می شود که متاسفانه در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و آنگونه که باید و شاید نمود ندارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس گفت: حتما آموزش و پرورش در اولویت برنامه های ما قرار دارد و این انگیزه و دغدغه در مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

وی اظهار داشت: معلم خوب می تواند ضعیف ترین محتوا را به بهترین شکل ممکن بیان کرده و نیروی انسانی مطلوب تربیت کند و تحویل جامعه دهد لذا باید در جذب معلمان حساسیت داشته باشیم.

طاهری افزود: مسئله جذب صحیح معلم یک مسئله بنیادی است که با پرداختن به آن و اصلاح فرایند ها، بسیاری از چالش ها و مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد پیش از این 43 درصد معلمان کشورمان از طریق غیر دانشگاه فرهگیان وارد سیستم آموزشی شده اند که انتظار بر این است گزینش این قشر فعال جامعه بر اساس معیارهای دقیق انجام گیرد چرا که آنان آموزش گروه های ارزشمند این جامعه را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: بر این اساس مجلس شورای اسلامی باید قانونی در خصوص جذب و پذیرش هدفمند و مبتنی بر معیارهای خاص را تدوین کند و در این میان علاقه، روحیه بالا، انگیزه معلمی و دلسوز بودن مد نظر قرار گیرد تا راندمان کاری افزایش یافته و بازخورد مناسبی را به دنبال داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتبارات آموزش و پرورش نیز گفت: مجلس شورای اسلامی باید با ورود موثر خود، نسبت به اصلاحیه بودجه آموزش و پرورش اقدام کند و از طرفی در صورت انتقادهای مبنی برای افزایش منابع، باید تمامی جوانب را در نظر گرفته و بیاندیشیم که چگونه می توان در آمدهایی برای دولت ایجاد کرد.

وی خاطر نشان کرد: بودجه آموزش و پرورش باید اصلاح گردد و اگر قرار بر کسری یا صرفه جویی باشد نباید از این دستگاه مهم کاسته شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس در پایان گفت: کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت باید مبتنی بر واقعیت ها و شفاف باشد که با تحمل سختی ها و اصلاح ساختار بودجه نویسی تا 2 سال آینده می توان چشم انداز بهتری را در ایجاد در آمدهای پایدار به ویژه برای آموزش و پرورش متصور بود./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اقتصاد آموزش و پرورش، بودجه آموزش و پرورش