رضائی مطرح کرد ؛

اروپایی ها اراده لازم جهت ایستادگی مقابل آمریکایی ها را ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپایی ها توان و اراده لازم جهت ایستادگی مقابل آمریکایی ها را ندارند از این رو نباید با دید خوشبینانه با آنها مذاکره کرد.

خبرگزاری خانه ملت  ؛ ابراهیم رضائی با اشاره به دیدار عراقچی با وزیر خارجه اتریش که به زودی انجام خواهد شد، گفت: نباید به اروپایی ها خوش‌بین باشیم چرا که سابقه آنها نشان داده که اروپایی ها نمی‌توانند خارج از اراده آمریکا اقدامی انجام دهند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی از موارد عدم پایبندی اروپایی ها به تعهدات خود اشاره و بیان کرد: آنها در حوزه مکانیسم تجارت، اجرای برجام، تبادل بانکی تعهداتی در قالب برجام داشتند که به هیچ یک از آنها عمل نکردند.

رضایی همچنین با اشاره به نتیجه نشست شورای امنیت و شکست آمریکا در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، گفت: مخالفت اروپا با مکانیسم ماشه نیز صرفا دفاع از حیثیت خود بود اما در عمل اقدام سازنده ای در راستای برجام صورت نداده اند.

وی ادامه داد: اروپایی ها اراده و توان لازم برای ایستادگی مقابل آمریکا را نداشته و با فشار آمریکا کوتاه می آیند تا جایی که می توان گفت آنها مستعمره سیاسی آمریکایی ها هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با تمام این اوصاف جمهوری اسلامی روابط خود با اروپا را قطع نمی کند، خاطرنشان ساخت: این روابط و تعاملات ادامه دار خواهد بود اما نباید در جریان برنامه ریزی های خود امیدی به آنها داشته باشیم و باید بر پایه بدبینانه ترین حالت ممکن با آنها رفتار کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، امارات، رژیم صهونیستی