ابوترابی مطرح کرد ؛

تفکیک برجام به ابعاد اقتصادی و سیاسی

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: مخالفت اعضای شورای امنیت با فعالسازی مکانیسم ماشه و همچنین تمدید تحریم تسلیحاتی بیانگر این بوده که آمریکا به انزوا نزدیکتر شده است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد به نشست کمیسیون مشترک برجام و بیانیه پایانی این کمیسیون اشاره کرد و گفت: ما باید برجام را به ابعاد اقتصادی و سیاسی تفکیک کنیم پس در بعد سیاسی آمریکا از برجام خارج شد و نتوانست به اهداف خود در این زمینه دست پیدا کند و این یکی از خوبی‌های برجام بوده؛ لذا برجام هم محاسن و هم اینکه معایبی دارد.

ابوالفضل ابوترابی در ادامه افزود: اما در زمینه اقتصادی همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما در برجام به هیچ دستاوردی دست پیدا نکردیم؛ بالاخره با توجه به اینکه کشورمان همه تعهدات خود را نسبت به برجام انجام داده، اما امروزه مردم کشورمان در تنگناها و فشارهای شدید اقتصادی قرار گرفتند و به هیچ کدام از خواسته‌های خود در این معاهده دست پیدا نکردیم.

وی به بی‌اعتمادی آمریکایی‌ها در زمینه‌های گوناگون اشاره و تاکید کرد: آمریکا به خواسته‌های خود در برجام که همان اعمال فشار حداکثری علیه کشورمان بود دست پیدا کرد و هر شرکت خارجی که می‌خواست مراودات تجاری با کشورمان داشته باشد را منع و یا اینکه تحریم می‌کرد و حتی نگذاشتند همین اینستکسی که اروپایی‌ها روی آن مانور دادند هم عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود: بنابراین هدف از برجام گشایش اقتصادی و حل مشکلات معیشتی بود، اما هیچ منفعت اقتصادی برای ما در بر نداشت./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، رهبری