یزدی خواه مطرح کرد ؛

خام فروشی بی حد و حصر و تاثیر منفی آن بر اقتصاد کشور

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس معتقد است اگر از خام فروشی محصولات مختلف جلوگیری شود این امر باعث شکوفایی و تحول در اقتصاد کشور می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدعلی یزدی خواه  نماینده  مردم تهران، ری و شمیرانات به خام‌فروشی بی حد و حصر و تاثیر منفی آن بر اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: محصولات ما در دنیا از جهت کیفیت و سایر شاخص‌های مطلوب یک کالا مورد تایید کارشناسان هستند، اما چون به لحاظ بسته بندی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند به شدت دچار ضرر و زیان شده‌ایم و بدون‌شک یکی از ضعف‌های مزمن اقتصاد کشور کم توجهی به صنایع تبدیلی، بسته‌بندی و تبلیغاتی است.

سیدعلی یزدی خواه در ادامه افزود: بسیاری از مواقع محصولات را به صورت فله‌ای صادر می‌کنیم و در کشور دیگری بازتولید و همین محصول را به کشورمان می‌فروشند که این موضوع بیانگر کم‌کاری مسئولان در وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات تاکید کرد: متاسفانه مسئولان هیچ توجه خاصی به صادرات محصولات خام ندارند اگر به این مسئله نگاهی داشتند شاهد چنین وضعیت اقتصادی در کشور نبودیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهراناظهار کرد: وقتی که سنگ معدن به صورت فله‌ای از کشورمان صادر می‌شود و در آنجا به سنگ‌های گرانیتی مبدل و وارد کشور خودمان می‌شوند این بدان معنا بوده که ما نیازمند به مدیریت هوشمندانه‌تری در این رابطه خواهیم بود.

وی  تصریح کرد: اگر از خام‌فروشی محصولات جلوگیری شود اقتصادمان به سمت تحول خواهد رفت؛ بنابراین اگر می‌خواهیم عدالت اجتماعی و ثروت را تولید کنیم و همچنین سفره مردم گسترده تر شود باید به این مقوله نگاه ویژه‌ای شود./

پایان پیام

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، توسعه صادرات، تولید نفت خام، خام فروشی