در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد انتخاب شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت، اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد را انتخاب کردند.

 خبرگزاری خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 16 شهریورماه)  مجلس شورای اسلامی، غلامرضا مرحبا را با 159 رأی و مجتبی توانگر را با 136 رأی از مجموع 197 رأی مأخوذه، به عنوان اعضای ناظر مجلس در شورای اقتصاد انتخاب کردند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در رابطه با انتخاب این شورا گفت:دبیرخانه شورای اقتصاد در سازمان برنامه و بودجه مستقر است و کار شورای اقتصاد هم مربوط به برنامه و بودجه است بنابراین کمیسیون مربوطه آن هم باید برنامه و بودجه باشد.

وی خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: در این رابطه با هیأت رئیسه صحبت کردیم اما بعدا گفتند که در هیئت رئیسه بحث و این نظر رد شده است درحالی که اظهارات نمایندگان مبتنی بر استدلال است و هیئت رئیسه قیم نمایندگان نیست و مدیریت جلسات را برعهده دارد و این موارد باید در صحن مطرح وتصمیم گیری شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به اظهارات این نماینده گفت: تاکنون و بر اساس روال، اعضای ناظر در شورای اقتصاد از کمیسیون اقتصادی انتخاب می‌شدند البته نیاز به تجدیدنظر در وظایف کمیسیون‌ها وجود دارد و این موضوع را به مرکز پژوهش‌ها ارجاع دادیم و باید آن را بررسی کند و پس از اصلاح آیین‌نامه ممکن است اعضا از کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شود./

پایان پیام

 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه