سعادتی بیشه سر مطرح کرد ؛

ضعف کشورهای استکباری در حوزه بین الملل

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شکست های پی در پی آمریکا را در حوزه مکانیسم ماشه که البته خلاف قانون بود، حاکی از ضعف کشورهای استکباری در حوزه بین الملل است.

  خبرگزاری خانه ملت؛  مهدی سعادتی بیشه سری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه، 16 شهریورماه) در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از سفر دکتر قالیباف به استان خوزستان گفت: مقام معظم رهبری مسئولیت سنگینی بر دوش مجلس یازدهم قرار دادند و امیدواریم با اقدامات خود بتوانیم زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی در کشور و منطقه باشیم.

وی  با اشاره به جایگاه این شهرستان در کشور اظهار داشت: علیرغم این جایگاه متأسفانه نتوانسته ایم در حوزه مسائل اقتصادی، کشاورزی، اشتغال، زیرساخت، گردشگری، درمانی و ورزشی اقدامات خاصی داشته باشیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نظام اسلامی به باشگاه قدرت جهانی تبدیل شده است، عنوان کرد: شکست های پی در پی آمریکا را در حوزه مکانیسم ماشه که البته خلاف قانون بود، حاکی از ضعف کشورهای استکباری در حوزه بین الملل است اما اگر این اقدامات علیه ایران ادامه یابد، مجلس خروج از NPT را در دستور کار قرار می دهد.

سعادتی بیشه سری در ادامه در تذکری به رئیس جمهور و وزرای کابینه بیان داشت: باید به مسأله گرانی های لجام گسیخته و تعطیلی بازار توجه شده و ضعف نظارتی در این حوزه ها برطرف شود همچنین رئیس جمهور باید وضعیت بازار خودرو و مسکن و توان خرید مردم را از بدو ریاست جمهوری خود تاکنون بررسی کند و برای شرایطی که هم اکنون در کشور ایجاد شده، به مجلس پاسخگو باشد.

این نماینده مردم از استان مازندران در ادامه اظهار داشت: موضوع پسماند زباله در مازندران و بابل بسیار حاد شده و همکاری همه مسئولان دستگاه های مربوطه را می طلبد تا برطرف شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره محصول استراتژیک برنج تأکید کرد: باید سازمان برنج شکل بگیرد چرا که شالیکاران در وضعیت بدی به سر می برند و مشکل حاد قیمت بالای کود و نهاده های دامی و واردات برنج و سوخت ادوات کشاورزی و دریافت حق آبه نیز از مسائلی است که باید به آن توجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت استان مازندران لازم است خدمات ملی نسبت به حوزه انتخابیه صورت دهیم اما به علت عدم دارا بودن بودجه به صورت خاص و صرفا استانی مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود./

پایان پیام

 

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، اخبار برگزیده، اسلام، بیانات رهبری، رهبر انقلاب