ذاکر مطرح کرد ؛

طرح "معامله قرن" به دنبال نابودی باقیمانده فلسطین

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: طرح های آمریکایی از معامله قرن تا اشغال کرانه باختری و سازش با رژیم صهیونیستی همگی به فراموشی سپردن تاریخ است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سید سلمان ذاکرنماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به نشست اخیر سران گروه‌های مختلف فلسطینی در بیروت رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از شرایط کنونی جهان درگیری با بیماری کرونا ،برای الحاق اشغالگرانه بخش‌هایی از سرزمین تاریخی ـ تمدنی و ادیانی فلسطین در کرانه باختری، تمامی تلاش خود را به کار گرفته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلسبا بیان اینکه آمریکا با طرح شکست خورده موسوم به "معامله قرن" به دنبال نابودی باقیمانده فلسطین است، افزود: طرح‌های آمریکا از "معامله قرن" تا اشغال کرانه باختری ،سازش با رژیم صهیونیستی همگی به فراموشی سپردن تاریخ است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به چراغ سبز برخی کشورهای مرتجع منطقه به رژیم کودک کش صهیونیستی، مطرح کرد: اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی باید با محکوم کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی،در مقابل جنایات و قانون شکنی علیه سرزمین و ملت فلسطین؛از جمله به رسمیت شناختن الحاق کرانه باختری به اسرائیل و اشغال غیرقانونی شهر قدس ،اقدامات عملی نشان دهند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی درمجلس با تاکید بر انسجام کشورهای اسلامی و مردم آزادی خواه جهان در موضوع فلسطین خاطرنشان کرد: گزینه کنونی ملت فلسطین و حامیان آن ایجاد ائتلاف منطقه‌ای مبتنی بر مقاومت در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه اعلام برقراری ارتباط بین امارات و رژیم صهیونیستی به‌نوعی علنی سازی این روابط پنهانی و طولانی بین آنهااست،ادامه داد: از یک دهه اخیر شاهد برقراری روابط پنهانی بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه پیمان صلح انور سادات با اسرائیل، انزوا در جهان عرب را برای مصربه همراه داشت، اظهار کرد: سران کشورهای مرتجع منطقه و آل سعود از اسلاف خودشان در کشورهای دیگر از سادات، حُسنی مبارک گرفته تا محمدرضا پهلوی،قذافی،صدام و دیگران ،عبرت بگیرند‌.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به عادی سازی روابط با اسرائیل تاکید کرد:در شرایطی که رژیم اشغالگر قدس با مقاومت مردم فلسطین و ملت های مقاوم منطقه به سراشیبی زوال و سقوط افتاده است،حاکمان ابوظبی,با نادیده گرفتن منافع ملت فلسطین و مصالح اسلامی، با اعلام توافق صلح با صهیونیست کودک کش ضربه ای را به آرمان فلسطین زدند و ننگ تاریخی دیگری برجا گذاشتند.

وی  با بیان اینکه جهان اسلام جنایات رژیم صهیونیستی و همپیمانانش را فراموش نمی کند ،تصریح کرد: امت رشید و بزرگ اسلام پاسخ حتاکی ها،موضع‌گیری‌های به دور از اخوت اسلامی و خیانت های فرزندان شیوخ منطقه را به وقت مقتضی خواهد داد./


 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اسرائیل، عرب، عربستان، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان