رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

: ایران عضو فعال و موثر آژانس بین المللی انرژی اتمی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها یک شکست را در شورای امنیت مقابل ایران متحمل شدند، بیان کرد: آن ها می خواستند روابط ایران با آژانس را دچار چالش کنند، اما گزارش اخیر آژانس شکست دیگری را به آمریکا تحمیل کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اظهار داشت: ایران در طی سال‌های اخیر عضو فعال و موثر آژانس‌بین‌المللی انرژی اتمی بوده است.

وی  بیان کرد: علیرغم همه فضاسازی‌هایی که علیه برنامه هسته‌ای ایران انجام شد، دیپلماسی و برجام سبب شد تا شفافیت و حقانیت برنامه هسته‌ای ایران برای همگان مشخص شود.

بعد از خروج آمریکایی‌ها از برجام، موجی از فعالیت‌های تخریبی علیه ایران آغاز شد

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامیافزود: بعد از خروج آمریکایی‌ها از برجام، موج جدیدی از فعالیت‌های تخریبی علیه ایران آغاز شده بود و مدعی بودند که ایران فعالیت‌های غیرشفافی در حوزه برنامه هسته‌ای خود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش و بازدید اخیر بازرسان آژانس بین‌المللی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از نقاطی که مورد درخواست آن‌ها بود، نشان می‌دهد که ایران در تعاملات با آژانس روابط فوق‌العاده حسنه و شفافی را دنبال می‌کند و آنچه که مشکل ساز بوده، خروج آمریکایی ها بوده است.

عدم رعایت مفاد برجام از سوی ایران به دلیل عدم اجرای تعهدات کشورهای اروپایی و آمریکا در برجام است

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ایران فعالیتی را در قالب برجام انجام نمی‌دهد از جمله ذخیره سازی اورانیوم غنی سازی شده بیش از حدی که در برجام تعیین شده، به دلیل عدم اجرای تعهدات از سوی طرف‌های مقابل است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به خوبی مطلع است که غربی‌ها، به ویژه آمریکایی‌ها مشکلات این چنین را در مسیر برجام به وجود آورده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش اخیر آژانس و بازدید بازرسان این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد که روابط ایران با آژانس و دیپلماسی هسته‌ای مسیر موفقیت‌آمیزی را طی می‌کند و این شرایط به کاهش فشارها و کاهش فضای منفی که آمریکایی‌ها علیه ایران ایجاد کرده‌اند، کمک می‌کند.

وی گفت: آمریکایی‌ها یک شکست را در شورای امنیت مقابل ایران متحمل شدند و می‌خواستند آژانس را دچار چالش کنند، آن‌ها فکر می‌کردند شاید ایران چنین دسترسی‌هایی را به آژانس ندهد اما ایران وارد چالش نشد و بازدید آژانس تبعاتی نداشت و گزارشی علیه ایران منتشر نشد. این شرایط نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها باز هم شکست در مقابله با ایران شکست خورده‌اند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای