عباس زاده مطرح کرد ؛

گره زدن روابط امارات با رژیم غاصب صهیونیستی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا به لحاظ حقوقی عضوی از برجام نیست، بنابراین نمی تواند از مکانیسم ماشه علیه کشورمان استفاده کند؛ ضمن اینکه عدم همراهی اعضای شورای امنیت با آمریکا باعث شکست قدرت این کشور شده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمود عباس زاده به نشست کمیسیون مشترک برجام و بیانیه پایانی این کمیسیون اشاره کرد و گفت: ترامپ با طرح فعالسازی مکانیسم ماشه به دنبال جنگ روانی و استفاده ابزاری از آن برای انتخابات آمریکا است تا شاید بتواند به نتیجه‌ای دست پیدا کند.

محمود عباس زاده در ادامه افزود: آمریکایی‌ها با طرح فعالسازی مکانیسم ماشه، گره زدن روابط امارات با رژیم غاصب صهیونیستی و همه این دست و پا زدن‌ها بسته‌ای بوده تا از آنها برای انتخابات آمریکا بهره لازم را ببرد؛ البته اروپایی‌ها هم همه اعتبار خود را صرف انتخابات آمریکا نخواهند کرد؛ ضمن اینکه اگر نظراتشان هم با ترامپ همسو شود به فرمول بده و بستان تکیه کردند که تجربه هم ثابت کرده که این کشورها به اینگونه مسائل اتکا می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت املی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی براساس راهبرد مشخصی که دارد به دنبال تکنولوژی هسته‌ای بوده و این نیز از مقوله‌های اقتدار کشورمان به شمار می‌رود.

وی  اظهار کرد: آمریکا از برجام خارج شده و از لحاظ حقوقی حق استفاده از مکانیسم ماشه را ندارد؛ ضمنا عدم هراهی اعضای شورای امنیت با خواسته ترامپ باعث شکست هیمنه ایالات متحده شده است./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، امارات، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی