ساداتی نژاد مطرح کرد ؛

توجه به دیپلماسی اقتصادی و بازارهای منطقه در دوران افزایش تحریم ها

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:تعاملات پارلمانی در حوزه روابط خارجی کمبودهای دیپلماسی رسمی را تا حدودی جبران می کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان ،آران و بیدگل در مجلس با اشاره به لزوم توجه به دیپلماسی‌ اقتصادی و بازارهای منطقه‌ در دوران افزایش تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی،گفت: دیپلماسی پارلمانی پویا و فعال یکی از عناصر کلیدی بهبود پایگاه بین‌المللی هر کشوری محسوب می‌شود.

نقش مهم مجلس در اعتمادسازی و منطقه گرایی

وی با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن دیپلماسی پارلمانی در کشورمان،ادامه داد:مجالس نقش کاتالیزوری و تسهیل کنندگی را در اجرای سیاست هایی همچون ظرفیت سازی امنیتی – دفاعی، تنش زدایی،منطقه گرایی و اعتمادسازی ایفا می کنند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی،با اشاره بر تمرکز دشمن بر روی مسائل اقتصادی، ادامه داد:در مجلس یازدهم در تلاش هستیم تا دولت را فعال‌تر و پویا‌تر کنیم.دولتی‌ها به ویژه وزرا و مسئولان اقتصادی باید به مجلس گزارش دهند.

وی  با تاکید بر اهمیت موضوع اطلاع رسانی صحیح به مردم در زمینه فعالیت های اقتصادی و مراودات بین کشورها ،تصریح کرد: هر طرح ملی نیاز به یک پیوست رسانه ای دارد؛با توجه به عصر ارتباطات ،باید مردم را در جریان امور قرار دهیم و اگر غیر از این عمل کنیم ، رسانه های معاند فکر و ذهن مردم را از هر آن چه میل دارند پر می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم و یازدهم با اشاره به جولان دهی معاندان در فضای مجازی،اظهار کرد: دشمن هر آنچه در توان دارد به کار می‌بندد تا اجازه ندهد توافقات منطقه ای و مراودات با همسایگان بدون حاکمیت دلار عملیاتی شود و باعث خروج ایران از انزوای تحریم ها شود.

نماینده مردم کاشان ،آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی با سایر کشورها به ‌معنای گره خوردن تعاملات سیاسی و حتی امنیتی است، مطرح کرد:گسترش روابط سازنده با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای اوراسیا از طریق استان های شمالی می تواند بازدهی بسیار بالایی در جذب سرمایه گذار خارجی داشته و در بی اثر کردن تحریم ها نقش بسزایی ایفا کند.

وی با بیان اینکه مراودات تجاری و اقتصادی میان همسایگان به افزایش تعاملات در ابعاد سیاسی و امنیتی منجر می‌شود، ادامه داد: تعاملات پارلمانی در حوزه روابط خارجی؛کمبودهای دیپلماسی رسمی را تا حدودی جبران می کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولتمردان بدانند دشمن ما دشمنی نیست که با کوتاه آمدن دست از مطالبات خود بردارد، خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت در منطقه غرب آسیا برای تقویت نقش خود در معادلات منطقه‌ای و جهانی نیاز به گسترش تبادلات و همکاری‌های منطقه‌ای به ویژه در روابط با کشورهای همسایه در مقابل فشارهای یک‌جانبه آمریکا را دارد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها