شریعتی نیاسر مطرح کرد ؛

بررسی نحوه توزیع برق رایگان

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی نحوه توزیع برق رایگان در کمیسیون متبوعش خبر داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ مالک شریعتی نیاسردر تشریح جلسه روزیکشنبه(  16 شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخاب مشاوران کمیسیون در دستور کار جلسه امروز قرار داشت که با توجه به پیشنهاد 58 نفر، ازسوی نمایندگان برای انتخاب به عنوان مشاور کمیسیون، مقرر شد؛ رزومه این افراد بررسی و شاخص‌هایی برای تعیین 5 نفر مشاور مدنظر کمیسیون در نظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامیدر توضیح شاخص‌های انتخاب مشاوران کمیسیون انرژی، بیان کرد: این شاخص‌ها در 3 بخش صلاحیت‌های عمومی، سوابق کاری و تحصیلی مرتبط با موضوعات کمیسیون تعیین شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامیادامه داد: همچنین مقرر شد؛ هیات رئیسه کمیسیون انرژی براساس شاخص‌های مذکور، این 58 نفر را ارزیابی کند و پس از انتخاب 20 نفر اول، اسامی‌شان در جلسه آینده کمیسیون مطرح شود تا اعضاء از میان آن‌ها 10 نفر را انتخاب کرده و طبق دستورالعمل اعلامی به هیات رئیسه مجلس معرفی شوند و هیات رئیسه از میان آن‌ها 5 نفر را به عنوان مشاور کمیسیون انرژی انتخاب کند.

شریعتی با بیان اینکه در ادامه جلسه امروز کمیسیون متبوعش، کارشناس مرکز پژوهش‌ها توضیحات مختصری در ارتباط با طرح برق رایگان وزارت نیرو ارائه کرد، گفت: براین اساس مقرر شد؛ کمیته برق کمیسیون انرژی جلسه‎ای با مسئولان وزارت نیرو در این حوزه برگزار کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بررسی جزئیات محاسبه نحوه مصرف گروه‌های کم‌صرف و پرمصرف برق و محاسبه دقیق تعداد مشترکان مشمول این طرح را ازجمله وظایف محول شده به کمیته مذکور عنوان کرد و گفت: بر این اساس باید گزارش حاصل از بررسی‌های خود را به کمیسیون انرژی ارائه کنند تا اعلام نظر رسمی صورت بگیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح الگوی مصرف انرژی، انرژی، برق، برق رسانی