خبر

مسیر شما: اخبار تصویب لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
تصویب لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ احمدحسین فلاحی  ماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست روز یکشنبه (16 شهریور) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: در ابتدای نشست امروز مسائل و مشکلات حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش مطرح شد و به مسائل مختلفی از جمله لغو قرارداد 148 استاد دانشگاه پیام نور، مشکل عدم جذب نیروهای نهضتی و افزایش سن جذب نیروهای دانشگاه فرهنگیان اشاره و مقرر شد این مسائل در نشست‌های آتی مورد پیگیری کمیسیون قرار گیرد.

فلاحی یادآور شد: همچنین در نشست امروز به نامه‌های کمیسیون به رئیس جمهور اشاره و تأکید شد که دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه سیم‌کارت‌های رایگان کنترل شده اقدام کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دستور کار بعدی کمیسیون، رأی گیری برای انتقال آقای محمد مهدی فروردین از کمیسیون آموزش به کمیسیون فرهنگی (ماده ۶۲ آیین نامه داخلی مجلس) بود که با 16 رأی موافق با پیوستن وی به عنوان یکی از متخصصان در حوزه ورزش به کمیسیون فرهنگی موافقت شد.

فلاحی یادآور شد: موضوع بعدی بررسی لایحه الحاق یک تبصره به ماده (۵) ‌قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور بود که مربوط به بکارگیری دانشجو در دانشگاه‌ها است که این لایحه در کمیسیون رد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: بررسی لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دستور کار پایانی کمیسیون آموزش بود که کمیسیون با کلیات و جزئیات این لایحه موافقت کرد تا با تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس، سازمان فنی حرفه‌ای بتواند از کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی بهره ببرد./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر