بابایی کارنامی مطرح کرد ؛

همسان سازی حقوق بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، از حضور رییس سازمان تامین اجتماعی در این کمیسیون برای ارائه گزارش از ماموریت های این سازمان به ویژه در راستای اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، در بیان دستورکار نوبت صبح نشست روز سه‌شنبه( 18شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست رییس سازمان تامین اجتماعی به ارائه گزارش از ماموریت‌های این سازمان به ویژه در راستای اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان پرداخت که یکی از دغدغه‌های نمایندگان بود.

وی ادامه داد: بررسی گلایه‌های بازنشستگانی که بر اساس ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری بازنشسته شده‌اند از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد یک سری احکام در این رابطه اصلاح شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وضعیت درمان مستقیم بیمه‌شدگان جهت ایجاد بستر عدالت در حوزه خدمات‌رسانی به حوزه درمان از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد و گزارش مطلوبی از سوی رییس سازمان تامین اجتماعی در این رابطه ارائه شد.

بررسی وضعیت بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان

وی  کارنامی اظهار کرد: وضعیت بیمه کارگران ساختمانی، قالیبافان و حوزه زنان و زایمان از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. همچنین نحوه اداره شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی که متولی مستقیم آن مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است و نمایندگان نقدهایی بر این روند وارد دانستند و تاکید کردند که غیر از وی هیچ فرد دیگری نباید در این امور دخالت داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: نمایندگان در این نشست از اقدامات آقای سالاری برای اداره تامین اجتماعی اظهار رضایت کردند، چرا که عملکرد وی هم به لحاظ کمی و هم کیفی باعث پیشرفت این سازمان شده است، کما اینکه الکترونیکی کردن فعالیت‌های تامین اجتماعی و شایسته‌سالاری در نحوه بکارگیری مدیران از جمله اقدامات ارزشمند وی در این دوره از مدیریت این سازمان بوده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست رییس سازمان تامین اجتماعی، معاون درمان و معاون اقتصادی این سازمان حضور داشتند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشسته ها، بازنشستگان، بیمه کارگران