شیخی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

تاثیر پلاسما درمانی در درمان بیماران کرونایی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بررسی تاثیر پلاسما درمانی در درمان بیماران کرونایی گفت: پلاسمانی درمانی در ایران همچون کشورهای دیگر در حال توسعه است.

  خبرگزاری خانه ملت؛  شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم در تشریح دستور کار نوبت عصر روز سه‌‌شنبه( 18 شهریور ماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از حضور حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گزارشی در خصوص پلاسما درمانی و میزان اثر بخشی آن در بیماران کرونایی ارائه کرد و سپس نمایندگان سوالات خود را در این خصوص مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامیبا اشاره به گزارش‌ رئیس دانشگاه بقیه الله، تصریح کرد: پلاسما درمانی در ایران برای اولین بار روی بیماران کرونایی از 25 اسفند ماه شروع شد و بر اساس این گزارش پلاسما درمانی هر چه زودتر بر روش بیماران آغاز شود نتایج بهتری به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از کشور ما تزریق پلاسما به افراد مبتلا به کرونا شروع نشده بود، گفت: به دلیل اینکه داروهای موثری برای درمان این بیماری وجود ندارد، استفاده از این روش می تواند موثر و مفید باشد که تاکنون هم افرادی با پلاسما درمانی بهبود پیدا کرده اند. در حال حاضر هم پلاسما درمانی در ایران همچون کشورهای دیگر در حال توسعه است. /

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش بهداشت و درمان، بیماری کرونا، ویروس کرونا