ساداتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی مطرح کرد ؛

کمیته کشاورزی فراسرزمینی در کمیسیون کشاورزی تشکیل می شود

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: کمیته کشاورزی فراسرزمینی در کمیسیون کشاورزی تشکیل می شود تا این موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ساداتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزیدر تشریح نشست اول صبح امروز ( سه‌شنبه 18 شهریورماه) کمیسیون، گفت: دستور کار نشست اول کمیسیون کشاورزی در خصوص کشت فرا سرزمینی بود، این موضوع در زمینه امنیت غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور شرایط اقلیمی و سطح مناسب کشت برخی از محصولات را ندارد و به همین دلیل باید از ظرفیت کشت فراسرزمینی استفاده کرد، عنوان کرد: در سال 95 بر اساس مصوبه هیات دولت وظایفی برای وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، اقتصادی و امور دارایی، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی در زمینه کشت فراسرزمینی تعیین شده است.

وی  با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های کمیسیون کشاورزی مجلس هیچ کدام از دستگاه‌های ذی‌ربط وظایف خود در زمینه کشت فرا سرزمینی انجام نداده‌اند، تصریح کرد: بر اساس گزارش ارائه شده توسط نمایندگان وزارتخانه‌ها امور خارجه و جهاد کشاورزی مشخص شد این وزارت خانه به محدوده وظایف تعیین شده خود دست پیدا نکرده‌اند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اینکه وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تعهد خرید محصولات تولید شده در قالب کشت فرا سرزمینی است، ادامه داد: نمایندگان انجمن خصوصی کشت فراسرزمینی اعلام کرد که محصولاتی از قبیل ذرت و دانه‌های روغنی تولید می‌کنند اما دولت نیاز خود را از این محصولات تامین نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی در قالب کشت فراسرزمینی باید تعهد خرید داشته باشد در غیر این صورت اجرای این طرح مفهوم ندارد،گفت: وزارت امور خارجه باید از ظرفیت نمایندگی‌های خود در راستای اجرای کشت فراسرزمینی استفاده کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: کمیته کشاورزی فراسرزمینی در کمیسیون کشاورزی تشکیل می‌شود تا این موضوع به صورت جدی پیگیری شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی، فراسرزمینی