میر تاج الدینی مطرح کرد ؛

فضای کسب و کار با حضور معاون وزارت کار بررسی شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: موضوع اشتغالزایی و فضای کسب و کار با حضور معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز بررسی شد و متاسفانه نرخ بیکاری از زمان شیوع کرونا منفی ۴ درصد رشد داشته است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا میر تاج‌ الدینی با اشاره به حضور منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: منصوری گزارشی درباره اقدامات این وزارتخانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای اشتغالزایی در کشور ارائه و اعلام کرد، تلاش ما پیش بردن بحث اشتغالزایی به همراه سیاست‌های رشد اقتصادی در کشور بوده است.

محمدرضا میر تاج‌ الدینی
فعال کردن بخش‌های مختلف مانند صنعت، کشاورزی، آی‌تی، خدمات، شرکت‌های دانش بنیان و ... را راه ‌حل‌هایی برای رسیدن به رشد اشتغال پایدار در کشور دانست و اظهار کرد: براساس اعلام منصوری نرخ بیکاری در زمان شیوع کرونا در کشور یعنی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون منفی 4 درصد رشد داشته و باید برای جبران و بازگشت به شرایط قبل برنامه‌ریزی فوق‌العاده و ویژه‌ای انجام داد.

وی تاکید کرد: براین اساس می‌توان با بهسازی سریع فضای کسب و کار، حمایت و فعالسازی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بویژه در بخش بافت فرسوده، توسعه بازار منطقه‌ای، تثبیت و حفظ اشتغال‌های موجود، اشتغالزایی در مرزها به منظور تبادل و تعامل بیشتر با کشورهای همسایه و توسعه سهم خود در بازارهای منطقه‌ای به رشد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور کمک کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، بازار کسب و کار، رونق کسب و کار، فضای کسب و کار