سلیمی مطرح کرد ؛

سوئیس باید در قبال ایران به تعهدات خود پایبند باشد

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: سوئیس باید در قبال ایران به تعهدات خود پایبند باشد و البته آمریکایی ها را هم وادار کنند تا به کشورهای ژاپن و کره جنوبی دستور بدهند که پول های بلوکه شده ایران را آزاد کنند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی به سفر وزیر امورخارجه سوئیس به کشورمان، اشاره کرد و گفت: سوئیسی‌ها یک کانالی را طراحی کرده بودند تا ما از این راه مراودات بانکی داشته باشیم؛ البته این‌ها اذعان کردند که این کانال دچار ضعف‌هایی نیز بوده؛ بنابراین سوئیس باید به تعهدات خود در قبال ایران عمل کند و این کانال مالی را تقویت کند.

علیرضا سلیمی در ادامه افزود: مسئولان کشور سوئیس باید با دولتمردان آمریکایی‌ صحبت‌هایی را داشته باشد تا اجازه آزادسازی پول‌های بلوکه شده ما را در بانک‌های کره جنوبی و ژاپن صادر کنند.

نماینده مردم محلات به اقرار دولتمردان سوئیس در خصوص عدم پایبندی اروپایی‌ها نسبت به تعهدات خود در قبال ایران اشاره و تاکید کرد: دولتمردان سوئیس اعتراف داشتند که اروپایی‌ها به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند و این مسئله نیز برای همگان آشکار شده؛چرا که حتی نتوانستند کانال «اینستکس و اس پی وی» را برای ما فعال کنند و در این رابطه هم جز صرف زمان منعت دیگری برای ما نداشتند.

وی  در ادامه افزود: این انتظار می‌رود که سوئیس به عنوان کشوری که ادعای استقلال را دارد باید کشورهای اروپایی را وادار به انجام تعهداتشان کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، پایدارسازی و مقاوم سازی روند آتی تعهدات