موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

با استفاده از تکنولوژی روز دنیا حقانیت دین و پیامبر را به جهانیان برسانیم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار تصاویر موهن به پیامبر(ص) نشان از وجود دست های پلید صهیونیستی و اسلام ستیز در سازماندهی اقدامات توهین آمیز علیه مسلمانان دارد.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدناصر موسوی لارگانی  نماینده مردم فلاورجان درمجلس به اقدام هتاکانه نشریه شارلی ابدو و صحبت‌های مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه درخصوص این موضوع اشاره کرد و گفت: اسلام توهین به دین‌ها و پیامبر‌های قبل از محمد رسول الله (ص) را جایز نمی‌داند و مسلمانان هرگز به خود اجازه توهین به مقدسات ادیان دیگر را نمی‌دهند.

افزود: "شارلی‌ابدو "با نشر کاریکاتوری موهن و شرم‌آور باردیگر به ساحت پیامبر اکرم (ص) و دین مبین اسلام توهین کرده و باعث انزجار و جریحه‌دار شدن احساسات دینی تمامی مسلمانان،موحدان و یکتاپرستان جهان شده است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه واکنش رئیس جمهور فرانسه به انتشار کاریکاتور موهن شارلی ابدو خود بیانگر نوع نگاه رسمی مسئولان کشورهای غربی است، تاکید کرد:انتشار تصاویر موهن به پیامبر(ص) نشان از وجود دست‌های پلید صهیونیستی و اسلام ستیز در سازماندهی اقدامات توهین‌آمیز و موهن علیه مسلمانان دارد.


نماینده مردم فلاورجان درمجلس با اشاره به اینکه توهین به قرآن کریم و ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با هدف اسلام‌ستیزی، اسلام هراسی و تفرقه‌افکنی میان مسلمانان انجام می شود، مطرح کرد: درحالی که صحبت از موضوعی مانند هولوکاست در کشورهای اروپایی مجازات‌های سنگین مانند حبس و زندان دارد، آقای ماکرون درباره آزادی بیان صحبت می کند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه مسلمانان آماج حملات رسانه‌ای اسلام‌هراسانه قرار دارند، مطرح کرد: اهانت به ارزش‌های دینی، فرهنگی و تاریخی پیروان ادیان الهی رفتاری غیرعقلانی و غیراخلاقی است که موافق با هیچ یک از اصول و مبانی انسانی نیست.

وی ادامه داد:مجلس شورای اسلامی می تواند با اتخاذ تمهیدات مناسب برای تنظیم، تدوین و تصویب سازوکارهای قانونی در مجامع بین‌المللی در راستای منع توهین به ادیان و پیامبران الهی ،همفکری و رایزنی مشترک با سایر مجالس کشورهای اسلامی داشته باشد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد:مسلمانان باید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا رسالت و حقانیت دین و پیامبرشان را به جهانیان برسانند.

به گزارش خانه ملت ،شارلی‌ابدو هفته نامه چپ‌گرای فرانسوی با محتوای به شدت ضدمذهبی است که کاریکاتورهایی اهانت آمیزی را با موضوع پیامبر اسلام(ص) بازنشر کرده و موجب اعتراض و برپایی تظاهرات مسلمانان در کشورهای اسلامی علیه این اقدام موهن شده است. /

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، فرانسه