مقتدایی خوراسگانی مطرح کرد ؛

حمایت پادشاه عربستان از "طرح صلح عربی"

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به حمایت پادشاه عربستان از طرح صلح عربی آمریکا گفت: مردم کشورهای عربی با حاکمان همراهی نخواهند کرد و بیداری اسلامی با فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی افزایش می یابد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ عباس مقتدایی خوراسگانی در واکنش به حمایت پادشاه عربستان از "طرح صلح عربی" با هدف حل اختلاف میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، گفت: وضعیت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و حمایت‌های شتاب زده آنها از طرح‌های آمریکایی در منطقه نشان می‌دهد که ترامپ به دنبال ترمیم شکست‌های داخلی خود در فضای بین‌المللی و منطقه است.

مقتدایی افزود: در حقیقت هرچه حمایت‌های افکار عمومی از ترامپ کاهش می‌باید، دست به دامن‌های دولت‌ آمریکا به دولت‌های دست نشانده خود در منطقه افزایش پیدا می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسیادآور شد: به نظر اهمیت لابی صهیونیست در مناسبات داخلی ایالات متحده سبب شده تا ترامپ با فشار مضاعف از حاکمان کشورهای وابسته در مناطق عربی خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس بخواهد تا روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی کنند. باز کردن درهای کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس به روی آمریکا نیز نشان از فشار ایالات متحده و تلاش آنها برای نفوذ در منطقه است.

مقتدایی با بیان اینکه دولت‌ها در کشورهای دست نشانده عربی صف خود را از ملت‌ها جدا کردند، اظهار کرد: ملت‌ها در جریان بیداری اسلامی نشان دادند با حاکمان وابسته، همراهی ندارند و هرچه فشار آمریکا بر دولت‌ها افزایش یابد، بیداری‌ها در جوامع اسلامی ملت‌ها افزون‌تر می‌شود.

هر نوع عادی سازی در میان‌‌مدت سبب افزایش خیزش اسلامی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: آمریکا اگرچه با این فشارها به دنبال نفوذ اسرائیل در کشورهای عربی است اما در عمل، نتیجه عکس خواهد گرفت زیرا در طول چند دهه‌ گذشته، ملت‌های تسلیم رژیم جعلی صهیونیست حساسیت بسیاری پیدا کردند و هر نوع عادی سازی در میان‌مدت سبب افزایش خیزش اسلامی در کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمریکایی‌ها در دوره کوتاه باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری فشارهای بیشتر جریان ضد صهیونیست را در منطقه تقویت می‌کنند و این همان نادانی دشمنان است که امروز در حال انجام است و آثار آن در ماه‌های آینده هویدا خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و همراهی امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی، گفت: سایر دولت‌های عربی نیز به طرح آمریکا و رژیم اشغالگر قدس به آرامی می‌پیوندند و این سبب افزایش فاصله میان دولت‎‌ها و این قبیل کشورها و اختلاف فکری بین آنان می‌شود و از سوی دیگر جبهه مقاومت وحدت بیشتری پیدا می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در میان‌مدت جبهه مقاومت صف واحدتری را شکل خواهد داد و با همراهی ملت‌های مسلمان در کشورهای عربی همراه خواهد شد و در عمل دست نشانده بودن دولت‌هایی که با رژیم غاصب اسرائیل رابطه برقرار می‌کنند، برای ملت‌ها عیان‌تر خواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اراده اسلامی، ارزش های انقلاب اسلامی، رژیم صهونیستی، صلح، صلح طلبی، صهیونیست