آزادیخواه مطرح کرد ؛

مذاکره با آمریکایی هیچ معنایی ندارد

نماینده مردم ملایر در مجلس می گوید مذاکره با آمریکایی که سیاست تحریم و تهدید را در پیش گرفته هیچ معنایی ندارد ضمن اینکه جمهوری اسلامی هم نیازی نمی بیند که به مذاکره با آمریکا روی بیاورد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احد آزادیخواه با اشاره به سفر وزیر امورخارجه سوئیس و میانجی‌گری این مقام برای مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا در این سالهای اخیر از تمام ظرفیت‌ها و راهبردها خود استفاده کرد تا اقتصاد کشورمان را از پای درآورد، اما همگان ملاحظه کردند که نتوانستند به هیچ دستاوردی دست پیدا کند.

احد آزادیخواه در ادامه افزود: در حقیقت آمریکا به یک استیصالی رسیده و همین مسئله هم باعث شده مجددا بحث مذاکره با کشورمان را مطرح کند؛ فلذا وزیر خارجه سوئیس با سفرش به ایران به دنبال گره زدن روابط کشورمان با ایالات متحده است.

وی  به اصرار ورزیدن دولتی‌ها برای مذاکره با آمریکا اشاره و تاکید کرد: دولتمردان 7 سال وقت خود را صرف برجام و مسائل اینچنینی کردند ضمن اینکه اگر در این سالها توان خود را روی پیشرفت هسته‌ای و ارتباط با کشورهای همسایه به کار می‌گرفتند به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌کردیم.

نماینده مردم ملایر در ادامه افزود: علیرغم همه تحریم‌ها و فشارهایی که علیه ما وارد می‌شود، اما مردم کشورمان در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب ایستادگی کردند؛ بنابراین تا زمانی که سیاست آمریکا تهدید و تحریم باشد ما نباید وارد مذاکره شویم؛ اگرچه جمهوری اسلامی نیازی هم به ارتباط با آمریکا ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، مذاکرات