مقتدایی مطرح کرد ؛

رتبه بندی فرهنگیان باید در قانون برنامه ششم لحاظ شود

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره طرح نظام رتبه بندی معلمان، گفت: این طرح به دلیل اجرای ناقص دولت از قانون رتبه بندی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام وصول طرح نظام رتبه بندی در نشست روز چهارشنبه ۱۹ شهریور صحن علنی مجلس، اظهار کرد: مجلس با این طرح به دنبال اجرای دقیق قانون رتبه بندی معلمان است. در حال حاضر بسیاری از معلمان از نحوه اجرای قانون رتبه بندی به هیچ عنوان رضایت ندارند و خواهان اعمال اصلاحاتی در آن هستند.

وی  با برشمردن ضرورت اهمیت آموزش و پرورش، عنوان کرد: باید تمام زمینه‌های لازم برای رفع دغدغه معلمان به کار گرفته شود چرا که سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش آینده کشور را تضمین خواهد کرد.

مقتدایی  ادامه داد: مجلس یازدهم از طریق کمیسیون آموزش و تحقیقات به دنبال تحقق مطالبات فرهنگیان است که اجرای دقیق رتبه بندی معلمان یکی از مطالبات اصلی فرهنگیان است.

رتبه بندی فرهنگیان باید در قانون برنامه ششم لحاظ شود

مقتدایی، رتبه بندی معلمان را بر مبنای دانایی، تجربه، سوابق علمی و کارشناسی دانست و گفت: رتبه‌بندی معلمان می‌تواند به ارتقای کیفیت آموزش کمک شایانی کند و علاوه برا این، می‌تواند در احقاق حقوق فرهنگیانی که نیازمند حفاظت و حمایت هستند نیز تأثیر بسزایی داشته باشد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تأکید کرد: از سوی دیگر هدف بعدی مد نظر مجلس در تصویب این قانون، دائمی شدن آن است؛ معتقدم رتبه بندی فرهنگیان نه تنها در بودجه سالیانه بلکه باید در برنامه هفتم توسعه کشور نیز باید دیده شود./

پایان پیام

برچسب ها

آسیب شناسی فرهنگی، اخبار برگزیده، فرهنگیان، معیشت فرهنگیان