انویه مطرح کرد ؛

ضرورت توسعه زیرساخت های مناطق روستایی در کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وجود جاده های ایمن و مناسب روستایی برای دسترسی آسان، مطمئن و ارتباط روستاها با مراکز شهرها و استان ها ضروری است که این مسئله نقش به سزایی در جلوگیری از محرومیت اجتماعی و اقتصادی مناطق دور افتاده روستایی دارد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ شارلی انویه با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت های مناطق روستایی در کشور، گفت: در شرایط کنونی صاحب‌نظران و کارشناسان بر این اعتقاد هستند که باید جدا از سیاست ها و استراتژی های کلان توسعه، به طور ویژه و خاص به امر توسعه روستاها و ریشه‌کنی فقر گسترده‌ در این مناطق پرداخت، چرا که در شرایط کنونی کمبود درآمد روستاییان و نیز کمبود امکانات اجتماعی از جمله خدمات بهداشتی، آموزشی، بیمه، خطوط ارتباطی، آب آشامیدنی و سوخت بسیار مشهود است.

فقدان زیرساخت‌های مواصلاتی یکی از عوامل مهاجرت روستاییان

وی  با بیان اینکه توجه عمومی به توسعه پایدار در روستاها، مستلزم همکاری و همیاری عوامل دولتی و غیر دولتی در کنار جوامع روستایی است، افزود: در شرایط کنونی نبود زیرساخت های مواصلاتی و راه‌ها و وجود جاده‌های خاکی و نامطلوب بودن آسفالت راه های روستایی یکی از عوامل مهاجرت روستاییان به کلانشهرها است.

نقش برجسته تقویت راه در توسعه مناطق روستایی

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه راه‌های روستایی به عنوان یکی از مهمترین خدمات زیربنایی، نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه مناطق روستایی دارد، گفت: کارشناسان از راه‌های روستایی به عنوان شریان حیاتی هر منطقه یاد می‌کنند، جاده ها علاوه بر نقش در حمل تولیدات زراعی، عامل اصلی جابجایی مسافران و پیوند دهنده مناطق روستایی با شهرها هستند.

انویه تکیه ادامه داد: راه‌های روستایی مناسب باعث کاهش زمان حرکت و کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی می شوند، از این رو ساخت راه‌های مطلوب روستایی و راه‌های مواصلاتی اعم از آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها یکی از مهمترین شاخصه‌های توسعه یافتگی در این مناطق هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وجود شبکه‌های حمل و نقل و جاده های ایمن و مناسب روستایی برای دسترسی آسان و مطمئن و ارتباط روستاها با مراکز شهرها و استان ها ضروری است که این مسئله نقش به‌سزایی در جلوگیری از محرومیت اجتماعی و اقتصادی مناطق دور افتاده روستایی دارد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، بررسی وضعیت روستاها در ایران