وحیدی:

معیار اصلی آموزش و پرورش برای بازگشایی پیش از موعد مدارس

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس، دلیل اصلی آموزش و پرورش برای بازگشایی پیش از موعد مدارس را تشریح کرد و گفت: این دلایل در از جانب وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش بیان شد.

خانه ملت؛ محمد وحیدی ‎ درباره بازگشایی پیش از موعد مدارس در تاریخ 15 شهریورماه، اظهار کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا یک هشدار و تذکر جدی نسبت به اوج گیری بیماری کرونا در پاییز داده شد و احتمال تداخل این بیماری با آنفولانزای فصلی بسیاری از کارشناسان را نگران کرده بود.

وی افزود: از سوی دیگر مسئولان آموزش و پرورش و کارشناسان حوزه آموزش تأکید داشتند که برای سال تحصیلی جدید باید ارتباط واقعی بین دانش آموز و معلم شکل گیرد؛ بر همین مبنا بر تشکیل کلاس‌های حضوری اصرار می‌شد و هدف این بود که این حضور فیزیکی در مدارس پیش از پاییز باشد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین بازگشایی مدارس در این تاریخ با توصیه ستاد ملی کرونا صورت گرفت و مسائلی از قبیل نفع اقتصادی عده‌ای از قبال بازگشایی پیش از موعد مدارس مطرح نبوده است.

نباید بازگشایی مدارس را با طرح مباحث فرعی به حاشیه برد

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شکل گیری ارتباط اولیه بین دانش آموز و معلم به صورت حضوری را بسیار مهم دانست و گفت: قطعا تصمیم نحوه بازگشایی مدارس پس از بحث‌ و بررسی‌های فراوان در ستاد ملی کرونا اتخاذ شده است و نباید به سادگی این تصمیم را با طرح مباحث فرعی به حاشیه برد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس در کمیسیون، تأکید کرد: قطعا ستاد ملی کرونا در زمینه بازگشایی مدارس حرف اول و آخر را می‎زند و آموزش و پرورش با محدودیت‌هایی که داشت، چنین تصمیم را اتخاذ کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، بازگشایی، تجهیز مدارس، تجهیز و نوسازی مدارس، تعمیر و نگهداری ساختمان مدارس