قاضی زاده هاشمی مطرح کرد ؛

آمریکایی ها چهره ای قانون گریز و ضد جامعه بین المللی دارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هرنوع تحریمی بود را در این سالیان اخیر علیه کشورمان اعمال کردند و الان هم اگر بخواهند این کار انجام دهند فکر می کنم دیگر چیزی برایشان باقی نمانده که تحریم کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه اگر آمریکایی‌ها مکانیسم ماشه را فعال کنند، رویکرد جمهوری اسلامی در قبال این اقدام چه خواهد بود، اظهار کرد: آمریکایی‌ها تحریمی در عالم، مخلیه و خواب آنها نبوده که علیه ما اعمال نکرده باشند و به گفته خودشان سختگیرانه‌ترین فشارها را علیه ما اعمال کردند پس دیگر تحریمی باقی نمانده که بخواهند علیه ما اعمال کنند.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در ادامه افزود: در حال حاضر غربی‌ها در حوزه‌های بانکی با ما همکاری ندارند و ارتباط فعال و پویایی در این رابطه وجود ندارد، بلکه این ارتباطات با محدودیت است و فکر می‌کنم اتفاق جدیدی هم نخواهد افتاد اگرچه اهمیت خاصی هم ندارد.

نماینده مردم مشهد تاکید کرد: مسیری که ما طی می‌کنیم فارق از این بوده که دشمنانمان می‌خواهند چه کاری برایمان انجام دهند و البته تحریم‌هایی که آمریکا علیه کشورمان انجام می‌دهد نقض قوانین بین‌المل است.

وی  تصریح کرد: آمریکایی‌ها چهره‌ای قانون‌گریز و ضد جامعه بین‌المللی از خود نشان داده‌اند؛ زیرا پس از 10 سال مذاکره به این معاهده پایبند نبوده و آن را به چالش می‌کشانند که این نشان می‌دهد نظام حقوق بین‌الملل بی‌اعتبار است.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: فرانسوی‌ها باید تکلیف خودشان را روشن کنند که چرا باید مکرون در امورات دیگر کشورها مداخلاتی را داشته باشد و قطعا با این کارش قوانین بین‌الملل را زیر سوال می‌برد؛ بنابراین وقتی که نمی‌تواند از معاهدات قبلی خود دفاع کند؛ چرا باید پیشنهاد مذاکره و گفتوگو به برخی از کشورها بدهد./

پایان

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها