عنابستانی مطرح کرد ؛

تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم

نماینده سبزوار در مجلس می گوید وزیر خارجه انگلیس باید متوجه شده باشد که جمهوری اسلامی ایران در برابر زیاده خواهی ها ایستادگی می کند و هیچگاه نمی توانند آن را وادار به پاسخگو بودن کنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی‌اصغر عنابستانی با اشاره به توییت وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه متعهد به پاسخگو کردن ایران هستیم، اشاره کرد و گفت: وزارت امورخارجه همچنان به مسیر گذشته خود که همان مسیر انفعالی حاکم بر این وزارتخانه بوده اصرار می‌ورزد؛ بنابراین وقتی که دولتمردان بدون توجه به اینکه آمریکایی‌ها سردار سلیمانی را به شهادت رساندند اذعان می‌کنند اگر آمریکا به برجام برگردد حاضر به مذاکره با آن هستیم پس این نقطه ضعف جدی بشمار می‌رود.

عنابستانی  در ادامه افزود: وزارت خارجه باید این را متوجه باشد که ما با سخت‌ترین فشارهای اعمال شده از سوی آمریکا مواجه شده‌ایم، اما با این وجود باید این تحریم‌ها را به یک فرصت تبدیل کنیم و البته ناگفته نماند که از گردنه سخت تحریم‌های یکجانبه نیز عبور خواهیم کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس به توییت قلدرمآبانه وزیر امور خارجه انگلیس در رابطه با ایران، اشاره و تاکید کرد: وقتی که مقامات دولتی کو‌چک‌ترین پالس ضعف را برای آمریکا مخابره کنند؛ غربی‌ها وقیح‌تر می‌شوند و علیه ما سخنان نسنجیده‌ای را مطرح می‌کنند ضمن اینکه وزیر امورخارجه انگلیس باید بداند که انگلیس و آمریکا نمی‌تواند ایران ملزم به انجام کاری کنند.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه افزود: ما هزاران شهید را تقدیم انقلاب کردیم تا مسیر استقلال خود را حفظ کنیم؛ فلذا وزیر امور خارجه انگلیس متوجه باشد که اگر قرار بر این بود که جمهوری اسلامی را ملزم به انجام کاری کند تا به الان در مقابلشان ایستادگی نمی‌کردیم و قطعا این‌ها نخواهند توانست ما را وادار به انجام فعلی کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس به ضعف دستگاه دیپلماسی کشور اشاره و تصریح کرد: متاسفانه دیپلماسی ما در این 7 سال گذشته از موضع ضعف عمل کرده و بهای آن هم که گرانی، تورم، کاهش ارزش پول ملی و ... بوده را پرداخت کردیم، اما با همین حال باز هم چشم امید خود را از غرب قطع نمی‌کنند و از گذشته نیز درس عبرت نمی‌گیرند.

عنابستانی در ادامه افزود: قاعدتا ما اگر هم بخواهیم مذاکره کنیم باید از موضع قدرت پای میز مذاکره برویم؛ چرا که اگر موضع ضعف در پیش داشته باشیم عزتمان را زیر سوال برده‌ایم؛ بنابراین اگر روزی بخواهد این اتفاق بیفتد باید در وهله نخست اقتصاد کشور سر و سامان داده شود؛ ضمنا دولتی‌ها این را باید بدانند که مجلس انقلابی اجازه نخواهد داد که دولت همچون گذشته با موضع ضعف در سیاست خارجی حرکت کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، استقلال، استمرار مذاکرات، اقتصاد اروپا، مذاکرات