بیانیه فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس به مناسبت چهلمین بزرگداشت دفاع مقدس؛

ترویج فرهنگ دفاع مقدس در اولویت کاری دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی قرار بگیرد

فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس شورای اسلامی طی بیانه ای به مناسبت چهلمین بزرگداشت دفاع مقدس خواستار صیانت و ترویج فرهنگ دفاع مقدس شد.

  خبرگزاری خانه ملت؛  فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس شورای اسلامی به مناسبت چهلمین بزرگداشت دفاع مقدس بیانه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

دفاع مقدس که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را «گنجی بی پایانه می‌دانند که می‌تواند تاریخ اقتدار ما را همواره تغذیه فرهنگی کند، تداعی کننده استواری ملتی قهرمان است که با تأسی از فرهنگ عاشوراء مقابل استکبار جانی و همپیمانانشان ایستاد و با تکیه بر مردم ولایتمدار ثابت کرد که آزادگی و سربلندی در گرو مقاومت و ایستادگی است.

هنگامه های فتح، دلدادگان عشق نیز سرخی روز سپید را در جمال منور کسانی به نظاره نشستند که روزی سلسله جبال سربه فلک کشیده غرب کشور، پهنه سترگ، عظیم و تقتیده جنوب کشور، ورای عمیق اروند و خلیج فارس، با دنیایی از ایثارها و کرامت‌ها تسخیر گام‌های مصمم و استوارشان بوده و در مصاف گوشت و آهن با ستبر قرار دادن سینه مالامال از عشق به احدیت و ولایت در برابر آماج گلوله‌های دشمن، پیروزی خون بر شمشیر را برای جهانیان صلا سر داده و به آنی مسیر پرمخاطره سرا به ثریا را پیموده و به لقاء معبود شتافتند که عظمت میهن در برابر بهای وجود خود را به اثبات رسانند و حراست از منابع و منافع ملی را اولی په حتی بدل جان دانستند.

اینک در هفته دفاع مقدس که طولانی‌ترین جنگ تحمیلی تاریخ بشریت در قرن سیزدهم و در آماج توطئه‌ها و کینه توزی‌های استکبار جهانی و سرآمد آن آمریکای جهانخوار و صهیونیسم بین‌المللی بود و در بحبوحه خودفروختگی کشورهای منطقه در پذیرش خواری و ذلت دیکته شده جهانخواران رو به افول در به رسمیت رساندن رژیم پوشالی صهیونیستی و برقراری ارتباط و مراده رسمی و دیپلماتیک با آن، با قاطعیت اعلام می‌داریم که بنا به فرموده امام راحل (ره)، دفاع دائمی و احساس در سنگر بودن نه تنها یک آرمان که هدف غایی است و وجوب آن در قلوب جوانان برومند ایران اسلامی همانند شعله‌های آتشین، منور کننده وجود پاک طینتان آزادی خواه سراسر عالم و تکمیل کننده شعار مولا و مقتدایمان در ظهر عاشورا است که «هیهات ماالذله».

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاسی به فرمایشات امام راحل عظیم‌الشان بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و لبیک به رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و در اوج احترام به تلاش و مجاهدت نیروهای قهرمان مسلح جمهوری اسلامی ایران، اعلام می‌داریم تا ظلم و ستم در عالم است مبارزه هست و تا مبارزه و دفاع استمر ما هستیم.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و تعظم و تکریم به ساخت مجاهدان و سربازان برومند ایران اسلامی در تمام عرصه‌ها، حسب فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری جهت استفاده از گنجینه بی‌پایان دفاع مقدس، انتظار می‌رود‌.

1- صیانت و ترویج آثار و فرهنگ دفاع مقدس با اهتمام هرچه بیشتر توسط دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی و آموزشی اولویت داده شود تا فرهنگ مولد دفاع مقدس، به عنوان الگوی موفق در حفظ ارزش‌های اسلامی و انقلابی بین نسل‌های جدید و آتی ماندگار شود.

۲- حمایت‌های معیشتی و تکریم جامعه ایثارگران و رزمندگان عزیز از اولویت‌هایی است که باید دولت با اهتمام ویژه آن را پیگیری و با کمک مجلس شورای اسلامی به انجام رساند.

٣- تحقق اجرای قوانین و مقررات ایثارگران و رزمندگان به ویژه مفاد قانون برنامه ششم توسعه و قانون جامعه ایثارگران باید به صورت کامل دنبال شود و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی گزارش اجرای قوانین مزبور را به طور نوبه‌ای اطلاع رسانی نمایند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اسناد دفاع مقدس، حفظ آثار دفاع مقدس، دفاع مقدس، هشت سال دفاع مقدس، هفته دفاع مقدس