حدادی مطرح کرد ؛

تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و تغییر ترکیب هیات مرکزی نظارت خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس با اشاره به نشست روز یکشنبه ( 30 شهریورماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در نشست امروز بحث اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا را دنبال کردیم، ابتدا کلیات طرح تصویب و وارد بررسی جزییات شدیم.

وی  در مجلس ادامه داد: در جزییات به اصلاح ماده 56 قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا پرداختیم، این ماده ترکیب هیات نظارت مرکزی بر انتخابات را تعیین می کند که با تصویب اعضای کمیسیون ترکیب آن تغییر کرد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس توضیح داد: در ابتدا پیشنهاد داده شد که شورای نگهبان مسئولیت حضور در هیات مرکزی نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا را بپذیرد اما شورای نگهبان با این پیشنهاد مخالفت کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: در نهایت مقرر شد که ترکیب 5 نفره هیات مرکزی نظارت که تمام اعضای آن از مجلس بود، به 7 نفر افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در توضیح تغییر ترکیب هیات نظارت مرکزی گفت: ترکیب این هیات به 7 نفر افزایش یافت به نحوی که سه نفر از کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، یک نفر از کمیسیون کمیسیون اصل 90 و یک نفر از قوه به انتخاب و معرفی رئیس قوه قضاییه در این ترکیب قرار می گیرند، سپس این 5 نفر، دو نفر حقوقدان را به صحن مجلس معرفی می کنند، با رای نمایندگان مجلس ترکیب 7 نفر برای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تکمیل می شود و کار خود را آغاز می کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات شوراها، شوراها، قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا